Jarosław Niezgoda - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Niezgoda na czele

Woytek - Wiadomość archiwalna

W poprzednim notowaniu klasyfikacji kanadyjskiej legioniści mieli na koncie 21 goli w 20 meczach. Po pięciu kolejnych spotkaniach bilans jest dużo bardziej okazały - 39 bramek! Podopieczni Aleksandara Vukovicia dołożyli więc 18 trafień przy zaledwie 4 straconych bramkach. Tak dobre rezultaty spowodowały spore zmiany w klasyfikacji kanadyjskiej. Na czoło wysunął się Jarosław Niezgoda, który ma na swoim koncie 9 goli i 1 asystę. Najwięcej asyst mają Walerian Gwilia i Luquinhas - po 5. Szturmem do czołówki dobił Paweł Wszołek, który w 6 meczach zgromadził 4 bramki i 3 asysty.

W tym sezonie 26 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 10 padło po strzałach z główki. 28 to gole z akcji, 9 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu drugiej połowy - aż 12 trafień. Ani jednej bramki nie straciła natomiast między 15-30 minutą meczu.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 25 meczów: 14 zwycięstw - 6 remisów - 5 porażek, bramki: 39-17
- Ekstraklasa: 1,92 pkt na mecz
- ogółem 1,56 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)