PLK

Arka Gdynia 81-66 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 66-81. Przez 30 minut legioniści walczyli jak równy z równym, ale końcówka należała do gospodarzy to oni cieszyli się z piątej wygranej w tym sezonie. Legia ma na koncie dwa zwycięstwa po ośmiu seriach gier i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny mecz "Zieloni kanonierzy" zagrają już za 3 dni - w środę o godzinie 20:00 w hali na Kole zmierzą się z Egisem Kormend w ramach FIBA Europe Cup.

Spotkanie w Gdyni rozpoczęło się od celnego rzutu za trzy punkty Bosticia, ale szybko trzykrotnie odpowiedział najnowszy nabytek stołecznej drużyny Milan Milovanović i zrobiło się 6-3 dla Legii. Po pięciu minutach Arka prowadziła 10-6, jednak kolejno Nowerski, Michalak i Brandon doprowadzili do stanu 12-10 dla "Zielonych Kanonierów". Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem zespołu ze stolicy 17-14.

Na początku drugiej kwarty legioniści utrzymywali 2-3 punktowe prowadzenie, aż do 14 minuty, kiedy to za trzy punkty rzucił Szubarga, dzięki czemu Arka objęła prowadzenie 23-21. Następnie dwie trójki zanotował Adam Linowski, ale na dwie minuty przed końcem kwarty na tablicy widniał wynik 35-29 dla gospodarzy. Na moment legioniści zbliżyli się na 4 oczka, ale na przerwę schodzili przegrywając sześcioma - 39-33 dla Arki.

Początek trzeciej odsłony był bardzo udany dla podopiecznych Tanego Spaseva. Trójka Michalaka, dwa celne rzuty wolne Matczaka i dwa punkty Finke pozwoliły w 100 sekund odrobić wszystkie straty i objąć prowadzenie 40-39. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Dwie i pół minuty przed końcem tej części meczu był remis 49-49, minutę przed końcem 51-51. Ostatecznie na ostatnie 10 minut arkowcy wychodzili prowadząc 57-53.

Decydująca faza spotkania rozpoczęła się od celnego rzutu za trzy punkty Jakuba Nizioła, ale następnie trafienia Upsona i Szubargi dały gospodarzom dziesięciopunktowe prowadzenie (68-58). Na cztery minuty przed końcem przewaga Arki urosła do 12 punktów i choć na moment zmalała do 8 oczek po trafieniach Brandona i Michalaka, to Arka do końca kontrolowała przebieg spotkania. Za trzy punkty rzucili Bostić oraz Emelogu i stało się jasne, że warszawiacy nie zdołają pokonać gdynian. Półtorej minuty przed końcową syreną Arka prowadziła 81-65 i ostatecznie wygrała 15 punktami.

PLK: Arka Gdynia 81-66 Legia Warszawa
Kwarty: 14-17, 25-16, 18-20, 24-13