Roman Kozłowski

36 medali na MP Masters

Zawodnicy sekcji pływackiej Legii zdobyli łącznie 36 medali (21 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych), podczas zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters, które w weekend odbyły się w Łodzi. Nasz zawodnik, Marcin Kaczmarek ustanowił nowy rekord Europy Masters na 100m stylem grzbietowym: 56,69 sekundy. Legionista triumfował również na 50m stylem grzbietowym i motylkowym oraz na 100m motylkiem. W klasyfikacji medalowej, Legia uplasowała się na miejscu szóstym. Roman Kozłowski pobił trzy indywidualne rekordy Polski.

W klasyfikacji Fina Masters 2019 za cztery najlepsze starty, wśród mężczyzn zdecydowanie najlepszy był Marcin Kaczmarek. Wśród kobiet na miejscu trzecim sklasyfikowana została Katarzyna Żołnowska.

Medale legionistów na MP Masters:
Kobiety, 50m dowolnym: 2. Katarzyna Żołnowska 28,15s
Mężczyźni, 50m dowolnym: 1. Marcin Kaczmarek 24,20s
Mężczyźni, 50m dowolnym: 2. Jacek Kaczyński 24,10s
Mieszane, 4x50m dowolnym: 1. Legia (Jacek Kaczyński, Agnieszka Kaczmarek, Katarzyna Żołnowska, Marcin Kaczmarek) 1:42.94 min.
Mężczyźni, 1500m dowolnym: 2. Bogdan Dubiński 25:00.56 min.
Mężczyźni, 1500m dowolnym: 1. Stanisław Fluder 17:29.67 min.
Kobiety, 50m grzbietowym: 1. Agnieszka Kaczmarek 31,94s
Mężczyźni, 50m grzbietowym: 2. Bogdan Dubiński 39,91s
Mężczyźni, 50m grzbietowym: 1. Marcin Kaczmarek 25,87s
Mężczyźni, 200m klasycznym: 1. Romuald Kozłowski 2:45.17 min.
Kobiety, 100m dowolnym: 2. Katarzyna Żołnowska 1:00.26 min.
Mężczyźni, 100m dowolnym: 2. Marcin Wilczęga 57,38s
Mężczyźni, 200m motylkowym: 2. Bogdan Dubiński 4:08.01 min.
Mężczyźni, 4x50 zmiennym: 2. Legia (Stanisław Fluder, Romuald Kozłowski, Jacek Kaczyński, Jan Rekowski) 1:54.41 min.
Mężczyźni, 100m klasycznym: 1. Romuald Kozłowski 1:11.88 min.
Mężczyźni, 100m klasycznym: 1. Filip Rowiński 1:06.34 min.
Mężczyźni, 50m motylkowym: 1. Marcin Kaczmarek 24,84s
Mężczyźni, 50m motylkowym: 3. Jacek Kaczyński 26,07s
Kobiety, 100m grzbietowym: 1. Agnieszka Kaczmarek 1:08.95 min.
Mężczyźni, 100m grzbietowym: 1. Marcin Kaczmarek 56,69s
Mężczyźni, 100m grzbietowym: 1. Jan Peńsko 1:02.59 min.
Kobiety, 200m dowolnym: 1. Katarzyna Żołnowska 2:08.07 min.
Mężczyźni, 200m dowolnym: 2. Stanisław Fluder 2:00.71 min.
Mężczyźni, 4x50 dowolnym: 1. Legia (Tomasz Wilczęga, Marcin Kozłowski, Jacek Kaczyński, Marcin Kaczmarek) 1:37.50 min.
Kobiety, 400m zmiennym: 1. Agnieszka Kaczmarek 5:37.40 min.
Mężczyźni, 400m zmiennym: 3. Bogdan Dubiński 7:41.99 min.
Mężczyźni, 100m motylkowym: 1. Marcin Kaczmarek 56,20s
Mężczyźni, 100m motylkowym: 3. Jan Peńsko 1:00.17 min.
Kobiety, 200m grzbietowym: 1. Agnieszka Kaczmarek 2:33.56 min.
Mężczyźni, 200m grzbietowym: 3. Bogdan Dubiński 3:44.53 min.
Mężczyźni, 200m grzbietowym: 3. Hubert Markowski 2:37.20 min.
Mężczyźni, 50m klasycznym: 1. Romuald Kozłowski 32,79s
Mężczyźni, 50m klasycznym: 2. Filip Rowiński 30,09s
Mieszane, 4x50m zmiennym: 1. Legia (Marcin Kaczmarek, Agnieszka Kaczmarek, Jan Peńsko, Adrianna Borowa) 2:03.41 min.
Kobiety, 400m dowolnym: 1. Katarzyna Żołnowska 4:31.78 min.
Mężczyźni, 400m dowolnym: 1. Bogdan Dubiński 6:08.58 min.