Jakub Nizioł w akcji - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 77-81 Polpharma Starogard Gdański

Woytek - Wiadomość archiwalna

W meczu 9. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 77-81. To siódma porażka legionistów w tym sezonie. Kolejne spotkanie podopieczni Tanego Spaseva rozegrają w środę w Danii z Bakken Bears, natomiast następnym ligowym przeciwnikiem będzie Spójnia Stargard.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Hugollka

Goście zaczęli od prowadzenia 5-0. Legioniści szybko zabrali się za gonienie rywala w czym w szczególności wykazywali się Drew Brandon i Milan Milovanović, lecz Polpharma nie pozwalała Legii na zbyt wiele. Całe mnóstwo niedokładności w szeregach warszawian szybko odbiły się na rezultacie, który po siedmiu minutach gry był coraz bardziej korzystny dla Polpharmy, 19-8. Kolejne minuty były nieco lepsze dla warszawian, którzy zniwelowali nieco stratę, ale po pierwszych dziesięciu minutach meczu przegrywali 15-21.

Ekipa ze Starogardu Gdańskiego grała szybko, wyprowadzała kontry i przede wszystkim była skuteczna. Wszystko to dało jej raz jeszcze dwucyfrowe prowadzenie, tym razem 30-17. Mnóstwo energii i zespołowość były przepisem na sukces gości. Ofensywa Legii nie prezentowała się najlepiej, a pod tablicami, w walce o zbiórkę również lepsi byli podopieczni trenera Marka Łukomskiego. Do przerwy Polpharma prowadziła aż 51-26.

Przerwa nie była momentem zwrotnym w grze Legii. Warszawianie starali się grać szybciej i dokładniej niż miało to miejsce w pierwszej połowie, ale naprzeciwko znajdował się rywal, który wciąż dyktował warunki gry. Powoli jednak przewaga Polpharmy topniała, w połowie trzeciej kwarty goście prowadzili 56-39. Końcówka trzeciej odsłony należała jednak do „Kociewskich Diabłów”, którzy przed decydującą kwartą prowadzili 61-44.

To musiała być kwarta Wojskowych jeśli myśleli oni o zwycięstwie. Raz po raz punkty zdobywał Michał Michalak, najlepszy strzelec Legii w tym meczu. Pomimo lepszej gry, straty wciąż były wyraźne, pięć minut przed upływem regulaminowego czasu tablica wyników wskazywała rezultat 68-54 dla Polpharmy. Dwa z rzędu trafienia z dystansu – Michała Michalaka i Jakuba Nizioła i było już tylko 63-71. Legioniści szli za ciosem, kolejną „trójką” popisał się Michalak i straty były już tylko pięciopunktowe, a do końca trzy minuty gry. Rzucający obrońca wciąż gnębił rywala, strata zmalała do zaledwie czterech punktów. Zacięta końcówka dostarczyła mnóstwa emocji – piłkę wyłuskał rywalowi Jakub Nizioł, ale sędziowie dopatrzyli się faulu legionisty. Nerwowa reakcja trenera Tane Spaseva spotkała się z odgwizdaniem przewinienia technicznego dla szkoleniowca Legii. Trudne zadanie stało się dla warszawian jeszcze bardziej karkołomne - na 85 sekund przed końcem meczu Polpharma wygrywała 76-69. Czasu na szczęśliwe dla stołecznej drużyny zakończenie zabrakło i Polpharma cieszyła się z pierwszego w sezonie zwycięstwa, 81-77.