REKLAMA

Kobierecki: wygrane cieszą, przegrane uczą

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Nasza przygoda pucharowa dobiega końca. Cieszymy się, iż mogliśmy zapisać taką kartę w naszej historii. Byliśmy dziś zespołem słabszym, a przeciwnicy wygrali zasłużenie i życzę im w dalszej fazie PP powodzenia - choć może niekoniecznie wygrania Pucharu, bowiem chciałbym, aby trofeum to przypadło naszej pierwszej drużynie – mówił po spotkaniu z Piastem szkoleniowiec Legii II, Piotr Kobierecki. Poniżej wypowiedzi pomeczowe obu trenerów.

Trener Piotr Kobierecki: - Gratuluję zwycięzcom, gratuluję też postawy wszystkim naszym zawodnikom. Zostawili na boisku dużo serca, byli konsekwentni, choć w paru momentach zabrakło jeszcze trochę jakości. Chciałbym podziękować szczególnie zawodnikom, na których nie była może skupiona największa uwaga obserwatorów, to jest Kamilowi Orlikowi oraz Aleksandrowi Wańkowi. Wspomniana dwójka jest po poważnych urazach - Waniek po dwóch zerwaniach więzadeł, a Orlik przez blisko rok nie grał w piłkę; ostatnio również zmagali się z kontuzjami, ale dołożyli wszystkiego, by wystąpić w tym meczu i pomóc drużynie. Czy uwierzyłem w odrobienie jednobramkowej straty po obronionym karnym, wprowadzając kolejnych ofensywnych zawodników? Chciałbym najpierw w tym miejscu pogratulować Czarkowi Miszcie świetnej parady. Niemniej, zmiany w składzie po tej sytuacji były podyktowane nie tyle obroną karnego, ale wynikały bardziej z tego, że przez pierwsze 15 minut drugiej połowy nieco odkrywały się nam boczne sektory. Chcieliśmy zwiększyć pułap motoryczny w tych strefach boiska, potem momentami graliśmy na dwie nominalne „dziewiątki” - drugą zbiegającą z boku do środka. Od początku szukaliśmy swojej szansy - wiedzieliśmy, jaki to jest sport i że bywa bardzo przewrotny, jednakże drużyna Piasta grała bardzo pragmatycznie – utrzymywała się przy piłce, zmieniała strony. My w takiej sytuacji musieliśmy nadrabiać bieganiem – i to się dało we znaki w końcówce, gdzie byliśmy już momentami nieco spóźnieni w niektórych sytuacjach.

- Jak powiedziałem drużynie po meczu – „wygrane cieszą, przegrane uczą”. Dla nas lekcją było to, że w pewnych sytuacjach proste środki są najbardziej efektywne. Widać było też, ile daje szybkie operowanie piłką i błyskawiczne podejmowanie decyzji na boisku. Co do Ivana Obradovicia - pokazał jakość pod względem swobody operowania piłką, chwilami może nawet nazbyt dużej swobody. Co do jego przygotowania fizycznego widać było, że jest jeszcze dość „dyskretny”, jeżeli chodzi o poruszanie się na boisku, ale że ma też potencjał, który może jeszcze pokazać. Potrzebuje na powrót do pełni formy rytmu meczowego i czasu.

- Co do wulgaryzmów z trybun - na innych meczach się to nie zdarza, także dlatego, że w III lidze na trybunach pojawia się na ogół znikoma liczba osób, głównie rodziny i znajomi zawodników. Nie jestem zwolennikiem takich okrzyków. Był też doping i pewne okrzyki motywujące, niektóre dość... specyficzne, ale nie mnie to oceniać. Coż, taka jest piłka – zakończył trener Piotr Kobierecki.

Głos po meczu w Ząbkach zabrał też trener Piasta Waldemar Fornalik: - Zrobiliśmy to, co zamierzaliśmy, czego się wszyscy spodziewali - że awansujemy. Gdyby było inaczej, byłaby to mega sensacja. Szkoda tylko, że tego awansu nie zapewniliśmy sobie wcześniej, bo sytuacje były, włącznie z rzutem karnym. Natomiast jestem trochę zniesmaczony postawą kibiców, którzy posyłali aż tyle wulgaryzmów – na meczu gdzie jest wielu młodzieżowców; to nie ma się nijak do piłki nożnej, do tego, czego spodziewamy się na stadionach. Co do ilości zmian w porównaniu do składu ligowego – wszystko miało na celu, by wygrać mecz. Nie jest tak, że puściłem słabszych zawodników; można wymieniać graczy - z Gerardem Badią, Tomem Hateleyem czy Patrykiem Tuszyńskim na czele - którzy mają za sobą już wiele meczów w Ekstraklasie. Już w meczu z Pogonią Siedlce, gdzie było 4-0 dla nas, były liczne zmiany. Mamy taką kadrę, że można sobie pozwolić na pewną rotację. Co do naszych przeciwników – chciałem ich pochwalić – bardzo ambitni, bardzo dobrze zorganizowani, zagrali na 100% swoich możliwości i długo się nam nie dawali, dlatego gratuluję im postawy - mówił Waldemar Fornalik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
rsky - 04.12.2019 / 09:59, *.28.106

w takich sytuacjach doceniam obecność gniazdowego, który ogarnia towarzystwo. Tu niestety zabrakło postaci tego typu choćby na osiedlowym. ekipowym poziomie.

A mecz ? Bałem się, że będą gorsze baty, ale też niestety poza wrzutkami i strzałami z dystansu , za wiele nie zrobiliśmy. A pod koniec meczu, na dużym zmęczeniu, Piast zaczął nam poważnie zagrażać.

odpowiedz
KAMIL - 04.12.2019 / 09:47, *.com.pl

"dobry" plebs był ... żenada nie dało się tego słuchać , Piasta garstka i bluzgi jakby nie wiem jaka ekipa przyjechała , ciekawe czy by tak kozaczyli do poważnej ekipy . Ogólnie siara na na trybunie ! Bluzgi były są i będą ale to była wiocha rodem z festynu z jakieś wichury nie ubliżając Im

odpowiedz
Alan - 04.12.2019 / 06:53, *.t-mobile.pl

Z cyklu dziwny jest ten świat odcinek 154 Legia grać kur... mac... krzyczeli do 3 ligowca jego kibice którzy grali z aktualnymi MP ......

odpowiedz
Szmu(L)ki - 03.12.2019 / 23:01, *.inetia.pl

Fornalik klasa wypowiedź. Żeby młodych zawodników bronił trener drużyny przeciwnej to wstyd.

Aczkolwiek niech też młodzi poczują presję. Ci który jutro obudzą się rano z postanowieniem, żeby zap... i udowodnić, że stać ich na lepszą grę będą mieli szansę wejść do jedynki.

odpowiedz
VictorioEmporio84 - 03.12.2019 / 22:59, *.t-mobile.pl

Panie Trenerz Wiazowna trzyma za Ciebie kciuki i życzę Ci abyś kiedyś poprowadzil Pierwszą Legie której wszyscy w Wiazownie KOCHAJĄ...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.