PLK

Legia Warszawa 71-98 Śląsk Wrocław

Woytek - Wiadomość archiwalna

W meczu 13. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali Koło Legia Warszawa przegrała ze Śląskiem Wrocław 71-98. Jest to jedenasta ligowa porażka drużyny Tanego Spaseva w obecnym sezonie. W spotkaniu zadebiutował Khalil Dukes, który dołączył do drużyny w poniedziałek. W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanych Sebastiana Kowalczyka i Szymona Kiwilszy.

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gości, którzy po ośmiu minutach prowadzili nawet 27-9, ale ostatecznie legioniści zmniejszyli stratę do 11 punktów. W drugiej części gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 15 minucie cel osiągnęli, doprowadzając do remisu. W końcówce jednak Śląsk ponownie odskoczył na kilka punktów i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 49-41 dla wrocławian.

Trzecią kwartę ponownie dobrze rozpoczęli gracze Spaseva, zmniejszając stratę do trzech oczek, ale z każdą następną minutą było gorzej. Na ostatnią część spotkania goście wychodzili prowadząc 73-64, a fatalna postawa legionistów "zaowocowała" jej zwiększeniem tej przewagi aż do 27 punktów.

Ostatni mecz w tym roku kalendarzowym "Zieloni Kanonierzy" zagrają w sobotę, 28 grudnia w Lublinie. Zmagania w 2020 roku rozpoczną w sobotę, 4 stycznia o godzinie 15:00 w hali Koło - rywalem będzie Stal Ostrów Wielkopolski.

PLK: Legia Warszawa 71-98 Śląsk Wrocław
Kwarty: 17-28, 24-21, 23-24, 7-25