REKLAMA

Biblioteka legionisty: Legia Mistrz 2006

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przypominaliśmy już wydanie specjalne, dołączane w roku 2002 do Tygodnika Nasza Legia, z okazji zdobycia przez Legię mistrzostwa Polski. Podobnie było cztery lata później, kiedy legioniści świętowali kolejny tytuł mistrza Polski, tym razem w Zabrzu. 36-stronicowy dodatek przybliża drogę Legii do kolejnego trofeum.

W środku przedstawione zostały wszystkie mecze sezonu 2005/06, wraz ze zdjęciami i skróconymi relacjami. Ponadto zaprezentowana została wizyta legionistów u prezydenta, fotoreportaże ze świętowania tytułu na murawie stadionu Górnika, jak również następnie w drodze powrotnej i na terenie klubu (słynna feta przy trybunie Krytej). Tak jak w poprzednim takim wydawnictwie, przedstawiona została cała kadra, która brała udział w rozgrywkach, jak również sztab szkoleniowy.

W tekście "Dziewięć koron", w skrócie przybliżono także wszystkie triumfy Legii w rozgrywkach Mistrzostw Polski do 2002 roku włącznie. Do wydania dołączone zostały dwa większe plakaty - udekorowanych medalami piłkarzy po (przegranym) meczu ostatniej kolejki z Wisłą Kraków oraz tłumy na Starówce, które przybyły pod Kolumnę Zygmunta III Wazy świętował mistrzowski tytuł dla naszego klubu.

Tytuł: Legia Mistrz 2006 (dodatek specjalny do Tygodnika Nasza Legia)
Liczba stron: 36
Data wydania: 31 maja 2006

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
NZW - 10.01.2020 / 23:41, *.chello.pl

Czy jest może na tym Legijnym świecie jeszcze ktoś kto ma numery Naszej Legii z 2003 roku? Dokładniej te między marcem a czerwcem - nie pamiętam dokładnego numeru. Bardzo mi zależy na jednym z tamtych numerów, które niestety bezpowrotnie utraciłem. To względy osobiste i mocno sentymentalne - tak więc wartość nie do przecenienia. Długo już szukam na internetach, ale bez rezultatu. To były czasy kiedy jeszcze Pan Wiesław G. rozkręcał Pelcowiznę, a w kraju kwitła Legijna Turystyka. Za pomoc umiem podziękować.

odpowiedz
Zie(L)aj - 08.01.2020 / 05:50, *.play-internet.pl

@Kiedyś to było : odezwij się na zielaj@interia.pl. chcę się dowiedzieć czegoś więcej o obecnej legijnej gazetce

odpowiedz
tomiacab - 07.01.2020 / 09:18, *.virginm.net

ten też mam :)

odpowiedz
Kiedyś to było - 06.01.2020 / 22:03, *.icpnet.pl

Mam ten numer w domu jako jedyny, jaki mi został ze wszystkich stosów NL jakie zbierałem.
Za dzieciaka moje ulubione to były Skazani na Legię, wywiady z pikarzami na ostatniej stronie oraz obrazki "Z teki Wiktora" :)))
O plakacie nie muszę wspominać, bo ktory chłopak ich nie zbierał?
Brakuje tej starej NL, nieraz jak wstępuję do Pelco na Szmulkach to widzę legijną gazetkę i widzę że to nie to, co za śp. Wieśka.

Pozdrowienia do braci z Pyrlandii :)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.