Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Vuković: Praca, którą wykonujemy, ma sens

Woytek, Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Był to wartościowy sparing, bo naszym rywalem był zespół z wysokiej półki. Taki przeciwnik budzi w zawodnikach respekt, zmusza do koncentracji oraz do właściwego podejścia, a takie dzisiaj mieliśmy. Było w naszej grze kilka dobrych momentów oraz tych gorszych, co jest normalne. Jesteśmy po tym meczu zadowoleni, ale mamy nad czym pracować. Wiemy, że praca którą wykonujemy, ma sens – powiedział po sparingu z Dynamem Kijów Aleksandar Vuković.

- Mecz sparingowy to najważniejszy trening, podczas którego trzeba pracować fizycznie oraz skupić się nad detalami po stronie taktycznej. Jest to bardzo ważny i przydatny trening, jednak zależy to od naszego podejścia. Dobrze kiedy twój przeciwnik jest mobilizujący, a Dynamo Kijów takim rywalem jest.

- Na pewno kilku młodych zawodników zanotowało, że trener Czesław Michniewicz był na trybunach. Nie jednak jest dla nas najważniejsze, kto nas teraz obserwuje, ponieważ tak naprawdę od lutego oczy będą na nas skierowane.

- Doświadczenie oraz praca na treningach Remy'ego i Jędrzejczyka zapewniała nas, że można ich wystawić w tym meczu. Zagrali tak jak powinni, ale muszą dalej pracować i walczyć o skład.

- Mieliśmy różne momenty w pierwszej połowie, jednak kiedy grasz z taką drużyną jak dziś, to znajdzie się moment kiedy nieco się cofniesz. Cała sztuka polega na tym, aby dobrze sobie radzić w każdej boiskowej sytuacji. Niestety tuż przed końcem pierwszej połowy pozwoliliśmy sobie na stratę gola, po kontrataku na jakie nie możemy sobie pozwalać.

- Nie biorę pod uwagę testowania w najbliższych meczach Karbownika w środku pola. Michał grał tam całe życie, więc jeśli będzie potrzeba, aby tam zagrał to szybko się do tego przygotuje. W tej chwili na lewej obronie mamy jego oraz Luisa Rochę – nie jest to spora liczba piłkarzy. Przed Karbownikiem sporo pracy, aby grał lepiej na boku obrony.

- Karbownika, Praszelika i Rosołka nie traktuję jako młodzieżowców, ponieważ trenują już z nami od jakiegoś czasu. Kilka dobrych zagrań miał dziś Cielemęcki, jest to fajny chłopak, o którym możemy mówić, że jest młody - fajnie się zaprezentował w końcówce tego meczu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
tomiacab - 21.01.2020 / 11:23, *.235.182

Runda wiosenna odpowie czy to ma sens czy nie. Chyba że dla ciebie sensem jest wytrenować dwóch żeby miodek mógł latem sprzedać.

odpowiedz
Zły krasnolud - 20.01.2020 / 06:06, *.virginm.net

Gdzie napastnik?

odpowiedz
Rafciu - 19.01.2020 / 20:35, *.centertel.pl

"Praca ma sens" ok fajnie. TYLKO ludzi potrzeba inteligentnych, kreatywnych , robiących różnicę. Którzy mistrzostwo zdobędą i awansują do pucharów. Z całym szacunkiem Panie trenerze z takimi Antolicami i innymi tymi podobnymi mimo szczerych chęci może być ciężko....

odpowiedz
Elquatro - 19.01.2020 / 20:10, *.chello.pl

Rocha odchodzi w czerwcu, wtedy zacznie sie poszukiwanie LO. Sprowadzą kogoś tym razem z I ligi, czyli jeszcze taniej. Karbownika sprzedadzą. Napastnika dalej nie ma. Juz nie wspominam o typku prowadzacym vlogi na yt... Hehe no. I co jeszcze? Niedługo Vukovic nie bedzie mial z czego rzeźbić.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.