PLK

Legia Warszawa 89-97 Stelmet Zielona Góra

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 19. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 89-97. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko uzyskali 10 punktów przewagi. Do końca pierwszej kwarty legioniści starali się zniwelować tę stratę, ale ostatecznie przegrali tę część 19-26. Druga odsłona była bardzo dobra w wykonaniu podopiecznych Tanego Spaseva - w pięć minut udało się odrobić wszystkie straty (32-32) i nawet wyjść na prowadzenie (39-36). W końcówce jednak znów skuteczniejszy był Stelmet i do szatni schodził prowadząc pięcioma punktami 48-43.

Fotoreportaż z meczu - 66 zdjęć Hagiego

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Po zmianie stron legioniści, niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności w przebudowanej hali, walczyli i odzyskali prowadzenie w końcówce trzeciej kwarty i na ostatnie dziesięć minut meczu wychodzili prowadząc 75-72. Niestety w decydującej fazie spotkania zdecydowanie lepsi okazali się goście i wywieźli ze stolicy dwa punkty. Stelmet w niedzielę rozgrywał spotkanie w Astanie, a już w sobotę czeka ich kolejny mecz z Niżnym Nowogrodem w Lidze VTB. Trener gości narzekał po meczu na sytuację zdrowotną w drużynie - przeciwko Legii nie zagrał podstawowy center zielonogórzan, Drew Gordon. W Legii zabrakło Filipa Matczaka, który brał udział w rozgrzewce, ale po ostatnich bólach pleców, był oszczędzany przez sztab szkoleniowy przed kolejnymi spotkaniami. Podczas meczu ze Stelmetem, fani Legii wystawili 200 osobowy młyn, w którym zaprezentowali dwie oprawy, które możecie obejrzeć na filmach zamieszczonych poniżej.

Kolejne spotkanie Legia rozegra w przyszły piątek w Radomiu z miejscowym HydroTruckiem. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

PLK: Legia Warszawa 89-97 Stelmet Zielona Góra
Kwarty: 19-26, 24-22, 32-24, 14-25