Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Do poprawy jest bardzo dużo

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Znowu kończymy obóz bez kontuzji i żadnych problemów zdrowotnych, co jest bardzo istotne. Szczególnie, że nie są to sparingi grane na zasadzie meczów towarzyskich, gdzie nie ma bardzo ostrych pojedynków. Popracowaliśmy w dwóch grupach praktycznie po 90 minut i o to też chodziło, żeby kolejny raz w krótkim czasie rozegrać cały mecz i się do tego przyzwyczajać. Było widać, że to jest w tym momencie duży wysiłek, szczególnie ze względu na pracę wykonaną podczas całego zgrupowania - powiedział po niedzielnych sparingach Aleksandar Vuković.

- W ostatnich dniach były mecze, treningi, siłownia, czyli obciążenia jakich nie robi się już w okresie startowym. Jesteśmy zadowoleni, że drużyna pomimo tych obciążeń, dała sobie radę pod kątem intensywności i wybiegania tego meczu. Reszta to kwestia do analizy, bo jest sporo do poprawy, szczególnie skuteczność. Te rzuty karne też można wykonywać lepiej. Dziwne, bo w dwóch meczach były cztery "jedenastki", a powinno być ich dla nas co najmniej pięć. Taki jednak był styl gry przeciwnika, bardzo dużo i nierozważnie atakowali nas w swoim polu karnym. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy. Bardzo dużo jest do poprawy - to na pewno, ale bardzo dużo poprawi się samym faktem, że nabierzemy trochę świeżości.

- Kto będzie wykonywał rzuty karne? To nie jest tak, że ci, którzy dziś nie trafili, się skreślili, a ci, którzy strzelili, będą je wykonywali. To jest kwestia chwili. Fajnie się złożyło, że mogłem dziś sprawdzić kilku zawodników pod tym kątem.

- Wszyscy są wygranymi tego zgrupowania, bo nie chodzi o to, że ktoś tu miał coś do wygrania. Każdy jest ważny dla zespołu i nikogo nie chcę wyróżniać. Mateusz Cholewiak jest jednym z ogniw, jakie mamy w składzie. Cieszę się z tego, jak pracuje. Na to liczyliśmy, ale liczymy i oczekujemy więcej.

* * *

Na zakończenie zgrupowania zaprezentujemy dłuższą rozmowę z trenerem Legii. Już teraz zapraszamy!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
BRL - 28.01.2020 / 15:23, *.tktelekom.pl

Akurat ostatnie transfery, jak i gra Legii na plus.

Być może jeden i drugi (Miodek i Vuko) wskoczyli na bardzo głęboką wodę i po chwili topienia się zaczynają pływać. Vuko powinien mieć kredyt zaufania do około pażdziernika tego roku, Mioduskiemu jeszcze z 2-3 lata dam.

Sam już zaczynałem na nim wieszać psy po zatrudnianiu wf-istów, natomiast od początku podoba mi się jego długofalowa wizja, priorytet w postaci akademii i chęć zlikwidowania długu.

Osobiście mam wrażenie, że to co nam mógł zaoferować Leśnodorski to branie na kredyt Nikoliciów, dla których sufitem byłoby to co uświadczyliśmy w sezonie z Ligą Mistrzów, ewentualnie zaraz by rozsprzedali Legię, ale długi by i tak rosły i cholera wie, czy zaraz ten klub by w ogóle nie upadł z wysokiego konia.

Generalnie to mam wrażenie, że wszyscy tu się oczekują sukcesów na już, ale w zasięgu tego co jest w naszym zasięgu, a jak na stolicę najpiękniejszego kraju na świecie nasze możliwości są śmiesznie niskie. Ja wolałbym i z 5 lat posuchy, ale z czasem grać w dużej mierze wychowankami, żeby Legia miała swoją filozofię gry i szkolenia, oraz pozbyć się zadłużenia. Czy Mioduski faktycznie do tego dąży, czy tak tylko pieprzy się okaże, ale na ten moment po kilku latach nieśmiesznego kabaretu moim zdaniem sprawy zaczynają przybierać właściwy obrót, toteż nie wiem jak Wy, ja trzymam kciuki za powodzenie.

odpowiedz
olew - 27.01.2020 / 15:15, *.vectranet.pl

Nie lubię tego trenera, ale ma wyniki, więc jestem jego zwolennikiem; LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
Sasza - 27.01.2020 / 09:18, *.net.pl

Dużo do poprawy tylko czasu na to nie ma.
Panowie! Dwa tygodnie do startu rozgrywek zostały.

odpowiedz
ZGL - 27.01.2020 / 09:11, *.tpnet.pl

Bylo, jest i bedzie ! "LEGIA" !!

odpowiedz
Hugon - 26.01.2020 / 23:02, *.vectranet.pl

Najbardziej wygranym jest Nowikowacz gdzie on by znalazł takich gamoni trenerów jak w LEGII.Ten piłkarz to miałby problemy w 3 lidze,a u Vukovica to asior.

odpowiedz
Raf - 26.01.2020 / 19:11, *.mm.pl

@pol: pol...onista? Podobno ten gatunek już wyginął...

odpowiedz
Bialy kieł - 26.01.2020 / 19:06, *.tpnet.pl

Słuchaj pól, ty się odp.... dol. Szanuj Legię. I nie obrażaj. Dla takich szczekaczy i hejterów wszystko i zawsze jest źle. Naucz się,, codziennie dziękuję Bogu, że jestem legionistą! " I zachowuj się. Jeśli chcesz nim być.

odpowiedz
pol - 26.01.2020 / 18:44, *.chello.pl

Do poprawy jest wszystko niedojdo.Łącznie z trenerzyną i prezesikiem

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.