2019-06-18 | Szymon Włodarczyk - fot. Woytek / Legionisci.com

U-17: Polska 4-0 Chorwacja. Gole legionistów

Raffi, źródło: 90minut.pl /legioniści.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-17 (rocznik 2003) wygrała 4-0 (4-0) z Chorwacją w ostatnim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze. Dzisiejsze zwycięstwo zapewniło Polakom pierwsze miejsce w turnieju z dorobkiem 7 punktów. Wynik otworzył celnym trafieniem legionista Jakub Kwiatkowski, na 2-0 podwyższył Fryderyk Gerbowski z Escoli Varsovia, a dwa kolejne gole zdobył Szymon Włodarczyk (który w bieżącym sezonie w reprezentacji U17 uzyskał już aż 12 trafień). Włodarczyk, który na boisku przebywał 74 minuty, mógł podwyższyć na 5-0, jednak nie wykorzystał w 61. minucie rzutu karnego. Po 90 minut spędzili na boisku Kwiatkowski i Ariel Mosór, a do 45. minuty grał Jakub Kisiel.

U17: Polska 4-0 Chorwacja
1-0 5 min. Jakub Kwiatkowski b.a.
2-0 12 min. Fryderyk Gerbowski
3-0 20 min. Szymon Włodarczyk (as. Jakub Kwiatkowski)
4-0 39 min. Szymon Włodarczyk (as. Mateusz Łęgowski)

Polska: 12. Krzysztof Bąkowski (46' 1. Jakub Ojrzyński) - 2. Jerzy Tomal (46' 3. Jakub Malec), 5. Filip Balcewicz, 4. Ariel Mosór, 15. Jakub Kwiatkowski - 9. Damian Kołtański (65' 21. Kacper Sezonienko), 8. Jakub Kisiel (45,' 18. Iwo Kaczmarski), 6. Mateusz Łęgowski (65' 7. Patryk Kusztal), 10. Fryderyk Gerbowski (85' 11. Filip Wilak), 17. Mariusz Fornalczyk (65' 16. Marcel Misztal) - 20. Szymon Włodarczyk (74, 23. Paweł Chrupałła).
Trener: Marcin Dorna