Legia - Red Devils - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 2-7 Red Devils Chojnice

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1/16 finału futsalowego pucharu Polski rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa przegrała z ekstraklasową drużyną Red Devils Chojnice 2-7 i odpadła z rozgrywek.

Fotoreportaż z meczu - 55 zdjęć Woytka

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego drużyna Legii doznała sporego osłabienia. Na rozgrzewce kontuzji nabawił się podstawowy bramkarz Tomasz Warszawski. Początek starcia był wyrównany, gospodarze oddali kilka strzałów, ale to goście objęli prowadzenie w 8. minucie. Dwie minuty później podwyższyli na 2-0, ale szybko kontaktową bramkę zdobył odpowiedział Łukasz Krupnik. Następnie przewaga graczy z Chojnic była coraz większa i efektem tego były trzy bramki w ostatnich czterech minutach pierwszej części gry i do szatni schodzili prowadząc 5-1.

Druga połowa zdecydowanie różniła się od pierwszej. "Wojskowi" odważnie i często atakowali bramkę rywali, jednak brakowało jakości w wykończeniu, a i bramkarz Red Devils spisywał się bardzo dobrze. Publiczność poderwała się po drugim trafieniu Krupnika na 2-5, ale rywale szybko odpowiedzieli dwoma golami i było już po meczu.

- Przeciwnik był drużyną lepszą. Ponieśliśmy zasłużoną porażkę, ale jej wymiar nie do końca oddaje wydarzenia na boisku. Druga połowa w naszym wykonaniu to było to, co chcieliśmy dzisiaj grać. Pokazaliśmy serce, charakter i to, że ekstraklasowa drużyna też popełnia błędy. Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy nasz bramkarz był praktycznie bezrobotny, a przeciwnicy mieli bardzo duży problem z wyjściem z pressingu - powiedział po meczu trener Legii Paweł Juchniewicz. Przeczytaj całą wypowiedź trenera.

Futsal PP: Legia Warszawa 2-7 (1-5) Red Devils Chojnice
0-1 - 8' Guilherme Stefanoni
0-2 - 10' Witalij Kołesnyk
1-2 - 10' Łukasz Krupnik
1-3 - 16' Witalij Kołesnyk
1-4 - 18' Morad Malouk
1-5 - 20' Kristián Medoň
2-5 - 30' Łukasz Krupnik