Raków Częstochowa 2-2 Legia Warszawa

Remis z beniaminkiem

Legioniści zremisowali 2-2 z Rakowem Częstochowa. Bramki dla "Wojskowych" zdobywali Luquinhas i Jose Kante. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a arbiter podyktował dwa rzuty karne. Ten wynik dla Legii to jednak strata dwóch punktów, a nie zdobycie jednego.

Pierwszy strzał w tym meczu oddała Legia, a dokładniej Jose Kante. Gwinejczyk uderzył zza pola karnego, niestety futbolówka wylądowała poza linią boczną. W 9. minucie niezłą centrę w głąb pola karnego wykonał Domagoj Antolić, niestety jeden z defensorów uprzedził Luquinhasa. W 16. minucie za długo piłkę po nodze trzymał Radosław Majecki, przez co futbolówkę przejęli rywale. Na całe szczęście po chwili dobrą interwencją popisał się Artur Jędrzejczyk. W 22. minucie wynik otworzyli częstochowianie, za sprawą główki Sebastiana Musiolika. Po stracie gola nastąpiła rotacja w zespole Aleksandara Vukovicia, na skrzydło zszedł Maciej Rosołek, a do środka przesunął się Luquinhas. Następne dziesięć minut to spore oblężenie bramki Rakowa, jednak z próbami Jose Kante i Luquinhasa pewnie radził sobie golkiper gospodarzy. W 32. minucie zza pola karnego uderzył Fran Tudor, jednak piłkę nad poprzeczką przerzucił Radosław Majecki. Po chwili bramce „Wojskowych” zagrozić chciał Kamil Kościelny, jednak futbolówka po jego strzale głową minimalnie minęła słupek. W 41. minucie Michał Karbownik wypatrzył niekrytego w polu karnym Maciej Rosołka, który uderzył mocno, ale bardzo niecelnie.

Nie minęła minuta drugiej części meczu, a piłkę do bramki rywala zapakował Luquinhas. Brazylijczyk uderzył bardzo precyzyjnie z woleja, a przy strzale bez szans był golkiper. Dwie minuty później we własnym polu karnym rywala sfaulował Artur Jędrzejczyk, przez co sędzia wskazał na „wapno”. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Daniel Bartl. Piłkarz Rakowa chciał podbić futbolówkę nad Radkiem Majeckim, jednak przerzucił ją nad bramką. W 56. minucie zza pola karnego uderzał Kamil Kościelny, ale piłkę poza linię końcową sparował Radosław Majecki. Po chwili ponownie świetną interwencją popisał się młody bramkarz broniąc mocną główkę Jarosława Jacha. W 60. minucie z dystansu huknął Jose Kante, jednak bramkarz częstochowian tym razem się nie pomylił. Cztery minuty później oko w oko z Radosławem Majeckim stanął Daniel Bartl, lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper warszawiaków. W 74. minucie z piłką w pole karne wpadł Walerian Gwilia, który następnie posłał futbolówkę do Jose Kante. Gwinejczyk opanował piłkę, po czym z bliskiej odległości posłał ją do siatki. W 78. minucie legioniści po raz drugi dzisiaj sprokurowali karnego, tym razem faulował Luquinhas. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Peter Schwarz. Piłkarz Rakowa się nie pomylił i pokonał Radosława Majeckiego. Chwilę później ponownie gorąco zrobiło się pod bramką „Wojskowych”. Technicznie zza pola karnego uderzył Felicio Brown Forbes, jednak ze strzałem świetnie poradził sobie bramkarz warszawiaków.

2-2
22' Musiolik
79' Schwarz (k)
Michał Karbownik 14
72' Paweł Wszołek 22
Domagoj Antolić 7
Andre Martins 24
Luquinhas 82
54' Maciej Rosołek 39
Jose Kante 20
Radosław Cierzniak 33
Mateusz Wieteska 4
Inaki Astiz 34
Paweł Stolarski 41
Mateusz Praszelik 77
54' Walerian Gwilia 8
Arvydas Novikovas 18
72' Mateusz Cholewiak 17