Mariusz Milewski strzela na 2-0 w meczu ze Zdrowiem - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 2-1 Zdrowie Garwolin

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 17. kolejki II ligi futsalu Legia Warszawa wygrała ze Zdrowiem Garwolin 2-1. Do przerwy "Wojskowi" wygrywali 2-0. Dzięki wygranej legioniści zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie mazowieckiej II ligi i udział w barażach o awans do I ligi. Za tydzień legioniści zagrają w niedzielę o 13:00 w hali OSiR Włochy z Victorią Solec nad Wisłą w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

W barażach nasz zespół czekają dwa spotkania z najlepszymi drużynami z Podlasia i Łodzi. Wiadomo już, że mecz z łódzkiego zostanie rozegrany w Warszawie, a mecz drużyną z Podlasia na wyjeździe.

Spotkanie w hali OSiR Włochy było niezwykle emocjonujące. Legia dość szybko wyszła na prowadzenie - piłkę do własnej bramki, po uderzeniu Mateusza Glińskiego, skierował Karol Kopeć. W 10. minucie po akcji lewą stroną, dogranie Glińskiego na drugą bramkę zamienił Mariusz Milewski. Kiedy wydawało się, że Legia ma spotkanie pod kontrolą, gracze z Garwolina zaczęli poczynać sobie coraz śmielej. Na skutek nadmiernej liczby fauli, na dwie sekundy przed przerwą goście mieli rzut karny przedłużony, którego nie wykorzystali (słupek).

Przyjezdni gola kontaktowego zdobyli sześć minut po przerwie. Spotkanie zrobiło się jeszcze bardziej emocjonujące, kiedy po jednej z akcji Mateusz Łysik zapędził się pod bramkę przeciwnika (było blisko trzeciego gola dla Legii), ale po szybkiej kontrze rywali, musiał uciekać się do faulu i w efekcie został ukarany czerwoną kartką. W bramce Legii stanął Paweł Sobolewski i do końca meczu zachował czyste konto. Gracze Zdrowia nie wykorzystali dwuminutowej gry w przewadze jednego zawodnika. Legia miała okazję by powiększyć przewagę, ale Mateusz Gliński przestrzelił (uderzenie obok lewego słupka) przedłużony rzut karny, podyktowany za szósty faul gości. Do samego końca spotkania, mecz był niezwykle emocjonujący - goście z Garwolina dążyli do wyrównania, Legia miała też swoje sytuacje by podwyższyć prowadzenie. Najważniejsze, że korzystny dla Legii wynik udało się utrzymać do końcowej syreny, co zapewniło naszemu zespołowi pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.

II liga: Legia Warszawa 2-1 (2-0) Zdrowie Garwolin
1-0 - 3' Karol Kopeć (samobojcza, po strzale Mateusza Glińskiego)
2-0 - 10' Mariusz Milewski (as. Mateusz Gliński)
2-1 - 26' Karol Kopeć

Legia: 95. Mateusz Łysik, 88. Paweł Sobolewski (bramkarze) - 8. Mateusz Gliński, 14. Krzysztof Jarosz, 19. Adam Grzyb, 81. Mariusz Milewski (kpt), 4. Dominik Skorża, 5. Paweł Juchniewicz, 7. Łukasz Krupnik, 9. Paweł Tarnowski, 21. Michał Zalewski, 23. Kamil Hernik
trener: Paweł Juchniewicz

Zdrowie: Dominik Pusek (k), Emil Anusiewicz (bramkarze) - Arkadiusz Zalewski, Marcin Makulec, Filip Gac, Karol Kopeć, Bogdan Głąbicki, Damian Papiernik, Kacper Zalewski, Paweł Pyra, Kacper Kowalczyk
trener: Karol Kopeć

Żółte kartki: Kamil Hernik (Legia) - Arkadiusz Zalewski, Filip Gac, Karol Kopeć, Emil Anusiewicz (Zdrowie)
Czerwona kartka: Mateusz Łysik (faul taktyczny, Legia, 27. minuta)

Sędziowie: Artur Mital, Adrian Karwatiuk, Piotr Rachuta