PLK

King Szczecin 111-89 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 22. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Kingiem Szczecin 89-111. Już po dwóch kwartach gospodarze wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę na parkiecie i prowadzili aż 20 punktami. Legioniści zerwali się do odrabiania strat w trzeciej odsłonie, ale udało im się odrobić tylko kilka punktów. Następnie jednak szczecinianie ponownie odskoczyli na ponad 20 oczek.

Kolejne spotkanie "Zieloni Kanonierzy" rozegrają w piątek, 13 marca o godzinie 19:00 w hali na Bemowie z Arką Gdynia.

Szczecinianie bardzo szybko zapewnili sobie kilkupunktową przewagę wykorzystując liczne błędy legionistów w obronie. Dodatkowo nieskuteczni byli liderzy punktowi warszawian, choć w pierwszej kwarcie najlepiej punktującym w szeregach stołecznej drużyny był Michał Michalak z ośmioma punktami na koncie. Po stronie Kinga brylował Cleveland Melvin i Mateusz Bartosz, który często zbierał piłki pod obiema tablicami. Starty w końcówce pierwszej kwarty nieco zmniejszyły trafienia Kahlila Dukesa i Jakuba Nizioła, ale to szczecinianie wygrali tą część meczu 31:20. Kolejne minuty meczu wciąż przebiegały pod dyktando miejscowej drużyny, która w połowie drugiej kwarty prowadziła już 46:27. Wydawało się, ze impuls do pogoni za rywalem da bardzo dobra seria Kahlila Dukesa, autora jedenastu punktów z rzędu, ale King szybko opanował sytuację powracając do dawnej przewagi. Efektowny Isaiah Briscoe powiększył dorobek swojej drużyny, która na przerwę schodziła wygrywając 59:37.

Od ośmiu punktów z rzędu trzecią kwartę zaczęli legioniści, którzy poprawili skuteczność i stanowili poważniejsze zagrożenie dla rywala. Niesamowicie spisywał się Amerykanin Kahlil Dukes, który raz po raz punktował z dystansu czym trzymał swój zespół w grze. Po 30 minutach meczu wspomniany koszykarz miał na swoim koncie już 30 punktów, a Legia przegrywała 73:87. Ostatnia kwarta to uważna gra szczecinian, którzy nie zamierzali pozwolić warszawianom na tak wiele, jak miało to miejsce w poprzedniej części meczu. W ciągu pięciu minut tej części gry podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zdołali zdobyć tylko 5 punktów. Nie próżnowali gospodarze, którzy powrócili do dawnej przewagi i mogli być spokojni o zwycięstwo i ważne punkty w kontekście walki o miejsce w play-off. Legia Warszawa przegrała z Kingiem Szczecin 89:111.

PLK: King Szczecin 111-89 Legia Warszawa
Kwarty: 31-20, 28-17, 28-36, 24-16