REKLAMA

Prezes Ekstraklasy: Pracujemy z klubami nad rozwiązaniami

Woytek, źródło: Ekstraklasa SA - Wiadomość archiwalna

We wtorek UEFA podjęła wstępne decyzje dotyczące granicznych terminów końca sezonu w każdej lidze, turniej Euro 2020 został przeniesione na przyszły rok. Jak informuje Ekstraklasa dalsze prace i uzgodnienia terminów mają być prowadzane przez UEFA w ramach grup roboczych. Na bazie tych rozwiązań, mających wpływ na dwa kolejne sezony, Ekstraklasa wraz z PZPN i klubami będzie wypracowywać scenariusze wznowienia rozgrywek.

- Zwracaliśmy uwagę, że do rozegrania sezonu do końca, konieczne było nie tylko przesunięcie Euro, ale także rund kwalifikacyjnych w pucharach europejskich, w których nasze drużyny miały pierwotnie wystartować już w pierwszym tygodniu lipca. Teraz decyzje UEFA dają taką możliwość – mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. - Musimy jednak cały czas pamiętać, że wznowienie meczów i dokończenie sezonu będzie ostatecznie uzależnione od sytuacji w kraju oraz decyzji klubów i PZPN. Niezależnie, pracujemy z klubami nad rozwiązaniami mającymi na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii dla ligi – dodaje Animucki.

W analogiczny sposób do UEFA ma działać sztab kryzysowy, który Ekstraklasa organizuje od początku tygodnia. Zajmie się on wypracowaniem rozwiązań łagodzących negatywne skutki wyjątkowej sytuacji zawieszenia rozgrywek. Wszystkie kluby wytypowały już swoich ekspertów. Będą oni działać w tematycznych grupach roboczych obejmujących aspekty: formalno-prawne, finansowe, marketingowe i sportowe. Wspólnie z ligową spółką mają zająć się wypracowaniem propozycji wprowadzenia nadzwyczajnych regulacji dotyczących rozgrywek, realizacji umów z zawodnikami czy harmonogramu i zakresu przepisów licencyjnych.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Rafał - 21.03.2020 / 06:33, *.play-internet.pl

Sezon może być uznany za nieobyty !!!Szkoda że nikt z was nie bierze takiej ewentualności naiwniaki

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 19.03.2020 / 15:39, *.centertel.pl

Panowie tak wygląda sytuacja na 3 kolejki przed końcem i tak ma zostać

odpowiedz
ja - 19.03.2020 / 07:55, *.chello.pl

Mam nadzieję, że będzie próba dogrania ligi chociażby w czerwcu.
Niech to się nawet skończy po 30 kolejkach sezonu zasadniczego.
Na dobrą sprawę jeszcze 2 kolejki i będziemy Mistrzem nawet jak to my byśmy oddali ostatnie 2 mecze walkowerem.

odpowiedz
MAKEN - 19.03.2020 / 07:47, *.252.3

Liga jest w bieżącym sezonie zakończona. I nic już tego nie zmieni.

odpowiedz
Kamil - 18.03.2020 / 14:48, *.orange.pl

70% meczów zostało już rozegranych, jest to wystarczająco dużo aby móc zaliczyć aktualną tabelę i uznać pucharowiczó oraz spadkowiczów.

odpowiedz
ja - 18.03.2020 / 07:53, *.plus.pl

oooo dobre info dla naszych "pucharowiczów" - nie odpadną z rozgrywek w połowie lipca. Za to pucharowy pocałunek śmierci będzie groźniejszy bo pewnie więcej kolejek nowego sezonu będzie musiała być rozgrywana w środku tygodnia

odpowiedz
Arek - 18.03.2020 / 00:06, *.tpnet.pl

Może uda się dograć chociaż te 4 kolejki. Potem chyba najrozsądniej byłoby skończyć. Tylko, to jest moje zdanie. Ja mądrą głową z ekstraklasy ani pzpnu nie jestem.

odpowiedz
Władeczek - 17.03.2020 / 22:52, *.vectranet.pl

Czyli Legia mistrzem faken czy jak?

odpowiedz
Lfan - 17.03.2020 / 22:05, *.chello.pl

Dograjcie do 30 kolejki i zostanie klasyczny system sezonu rozstrzygnięty tj. mecz+rewanż i po problemie.

odpowiedz
Elquatro - 17.03.2020 / 21:24, *.chello.pl

Prośba do wszystkich miłośników biegania w mieście. Biegajcie w domu, nie narażajcie przechodniów, dzieci i starszych, na przyjmowanie z powietrza waszych wydzielin.

odpowiedz
ŁUKASZ323 - 17.03.2020 / 20:50, *.plus.pl

Zdrowia Koledzy i Kolezanki.Zastanawiam sie czy jest mozliwosc zapytania przez redakcje w poszczegolnych klubach jak oni widzą rozwiazanie kwesti mistrzostwa ,czytałem na weszło wypowiedz Stokowca ze nie widzi problemu na zakończenie sezonu po 26 kolejkach.Jestem ciekaw zdania ludzi rzadzacych klubem nie kibicow ,pozdrawiam.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.