Koszewska poznała rywalkę w kwalifikacjach do IO

Karolina Koszewska z Legia Fight Club poznała rywalkę w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które dziś rozpoczynają się w Londynie. Zawody odbywają się bez publiczności, a bezpośrednie transmisje pokazywane będą w Internecie. Legionistka w najbliższy wtorek, w 1/8 finału, zmierzy się z Norweżką, Madeleine Angelsen w kat. -69kg. Kwalifikacje olimpijskie wywalczy pięć zawodniczek w kategorii wagowej -69 kilogramów, w której rywalizuje Koszewska.

Drugi, światowy turniej kwalifikacyjny, będzie miał miejsce (przynajmniej tak jest zaplanowany) na początku maja w Paryżu. Tam kwalifikacje wywalczą jedynie trzy lub cztery zawodniczki w tej kategorii wagowej. Karolina Koszewska w zeszłym roku wywalczyła złoty medal Igrzysk Europejskich.