fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Decyzje UEFA

Euro przełożone o rok, ligi mogą grać do 30 czerwca!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na dzisiejszym posiedzeniu UEFA zadecydowano, że mistrzostwa Europy, które miały odbyć się w tym roku, zostaną przesunięte na czerwiec i lipiec 2021 roku. Decyzja ta jest uwarunkowana zagrożeniem epidemiologicznym, które sparaliżowało całą Europę. Przypomnijmy, że podczas tego turnieju Polska zagra w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą barażu B (Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią).

Finał Ligi Mistrzów ma odbyć się 27 czerwca, a finał Ligi Europy 24 czerwca.

– Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Oficjalny komunikat PZPN

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
xxx - 18.03.2020 / 15:16, *.reaktor.net

fajne zdjęcie

odpowiedz
News⚽️Legia - 18.03.2020 / 12:43, *.188.225

Wszystko wròci do normy kiedy szczepionka bèdzie a tak to tylko żniwa dla virusa I nic wiècej....

odpowiedz
Www - 18.03.2020 / 10:23, *.chello.pl

Pisałem już kilka dni temu że Euro będzie przełożone, a ligi nic nie będą dokańczać bo ta epidemia wygasać będzie pod koniec maja. Zobaczycie.

odpowiedz
Arek - 18.03.2020 / 00:02, *.tpnet.pl

Ale nudno bez piłki.

odpowiedz
Wojtas - 17.03.2020 / 22:55, *.t-ipconnect.de

ZA JE BIE NAS TEN SY........ F. CAŁA POLSKA ZAWSZE RAZE. M!

odpowiedz
grzesiek - 17.03.2020 / 18:26, *.centertel.pl

Nie chce zabrzmiec jako ktos co zawsze szuka dziury w calym ale jak uslyszalem o koronawirusie to od razu stanelo mi przed oczaami widmo odwołania euro 2020 oraz igrzysk olimpijskich. Tylko ze ja widze to tak ze mogly nastapic jakies problemy z organizacja (euro pierwszy raz rozgrywane w kilku panstwsch) i stad to wymyslenie koronawirusa aby odwolac rozgrywki. Ale z drugiej strony dziwne byloby jakby mieli problem z organizacja euro. Co roku sie udaje z tutaj nagle klops. Bardziej realne bylyby problemy z organizacja olimpiady. Mnostwo dyscyplin ktore musza sie odbyc . A jak na czas ktos nie zorganizuje spływu kajakami no to byłby obciach na caly swiat.

Po za tym nie ma co sie bać koronawirusa bo na 5000zmarlych jest 70000 eyzd

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.03.2020 / 18:18, *.inetia.pl

No kto by przypuszczał, że Polska nie przegra w tym roku ani jednego meczu na Euro.

odpowiedz
głos rozsądku - 17.03.2020 / 17:59, *.chello.pl

Zlikwidować rozgrywki reprezentacyjne! Komu to potrzebne jak nie ma terminów na poważne granie?

odpowiedz
Autor - 17.03.2020 / 16:58, *.t-mobile.pl

Mecze co 3dni? Przecież oni ledwie 90min wytrzymuja.

odpowiedz
UweBredow - 17.03.2020 / 16:12, *.chello.pl

jak będą mieli kim grać

odpowiedz
Wolfik - 17.03.2020 / 15:26, *.mm.pl

Nie jestem aż takim optymistą jak większość kolegów. Opierając się na informacjach przekazywanych przez najbardziej kompetentną osobę w kraju, czyli ministra zdrowa kulminacja epidemii dopiero przed nami (mniej więcej dwa tygodnie). Zatem wliczając czas kwarantanny - kolejne dwa tygodnie (a to wersja optymistyczna, wszak pacjent "zero" ciągle jest zainfekowany) pierwsze mecze po zawieszeniu możemy rozegrać w weekend 25-26 kwietnia. Zatem wnioskuję, że 4-ry kolejki rundy zasadniczej być może uda się dograć. O rundach dodatkowych raczej można zapomnieć.

Oczywiście, może cudownie epidemia zacznie się cofać. To rozważania czysto akademickie. Pozostaje tylko czekać i życzyć Wszystkim Kolegom zdrowia!!!

odpowiedz
olo - 17.03.2020 / 15:01, *.tpnet.pl

Obyśmy wszyscy spotkali się na stadionach. Cała reszta schodzi na dalszy plan. Życzę wszystkim zdrowia i szczęścia, bo to też ważne, aby na swojej drodze nie złapać tej zarazy

odpowiedz
Marcin - 17.03.2020 / 14:58, *.mm.pl

Myślę że spokojnie dogramy cały sezon do końca czerwca.Szczegolnie że w europejskich pucharach nie gra już żadna Polska drużyna(taki żarcik).Więc wszystkie terminy pod ligę i PP.

odpowiedz
oLaf - 17.03.2020 / 14:48, *.vectranet.pl

no i dobrze, spokojnie można będzie dokończyć 4 kolejki Ekstraklasy od maja lub nawet max. od 15 czerwca a przy odrobinie szczęścia może i cały sezon (11 kolejek) jak od 15 maja (grając co 3 dni - wiem, wiem, to niewątpliwie nadludzki wysiłek dla piłkarzy ; ))

I dobrze, bo już nudno bez meczów...

odpowiedz