Zofia Klepacka
REKLAMA

Potwierdzona kwalifikacja olimpijska dla Zofii Klepackiej

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Polski Związek Żeglarski oficjalnie potwierdził, że zawodniczka Legii, Zofia Klepacka będzie reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w windsurfingowej klasie RS:X. Oprócz Klepackiej, w kl. RS:X na igrzyskach startować będzie również Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Legionistka imienną kwalifikację na IO w Tokio zapewniła sobie pod koniec lutego, podczas Mistrzostw Świata w Australii, gdzie zajęła siódme miejsce.

Do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej zaliczane były wyniki uzyskane w trzech imprezach - wspomnianych MŚ w Sorrento, a także Mistrzostwach Europy na Majorce oraz Mistrzostwach Świata na jeziorze Garda w Torbole. Według regulaminu kwalifikacji do Tokio, punkty zdobyte przez zawodników są najważniejszym argumentem, jednak Zespół Decyzyjny bierze także pod uwagę: wyniki z wyścigów innych regat krajowych i zagranicznych, stopień realizacji zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego, realizację indywidualnych celów w zakresie przygotowania motorycznego i antropometrii, aktualny stan zdrowia, ocenę psychologiczna (m.in. ocena umiejętności skutecznego działania pod presją) i inne.

Zofia Klepacka podczas trzech wspomnianych zawodów zdobyła 36 punktów - 9 za siódme miejsce na Mistrzostwach Europy, 13 pkt. za ósme miejsce na MŚ we Włoszech oraz 14 punktów za MŚ w Australii.

"Wygrałam krajowe kwalifikacje, jestem bardzo zadowolona z moich wyników i bardzo się cieszę z oficjalnej nominacji. Igrzyska w Rio de Janeiro przegrałam z Gosią Białecką jednym punktem. Trudno mi było wtedy wrócić do formy po urodzeniu drugiego dziecka. Szczyt formy przyszedł przed samymi igrzyskami, wygrywałam i zajmowałam czołowe miejsca w światowych regatach, ale już było za późno, by pojechać do Rio. Nie poddałam się jednak, postanowiłam zawalczyć o Tokio i się udało. Jestem przykładem tego, że nawet jak się upadnie, trzeba wstać i walczyć o siebie, o cel, nigdy się nie poddawać, wierzyć w siebie. W tym miejscu dziękuję bardzo moim trenerom, sponsorom, Polskiej Grupie Energetycznej, klubowi Legia Warszawa, Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, Ministerstwu Sportu oraz kolegom i koleżankom z kadry. Jestem w dobrej formie, cały czas żegluję w czołówce, a obecnie największym problemem jest nowy sprzęt, na którym pływamy. Jest on awaryjny i na dodatek trudno dostępny. Nie jest to wina Polskiego Związku Żeglarskiego, tylko dostawcy sprzętu. Z tym problemem zmagamy się od ponad roku i największym wyzwaniem przed igrzyskami będzie właśnie ogarnięcie problemów sprzętowych. Do Tokio jadę walczyć o medal, tylko to mnie interesuje" - powiedziała legionistka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Mojo jojo - 27.03.2020 / 21:49, *.t-mobile.pl

Najlepszego (L)

odpowiedz
sikorpud - 23.03.2020 / 11:04, *.chello.pl

Mega! Wielkie BRAWA!

odpowiedz
Tomasz - 22.03.2020 / 19:50, *.tpnet.pl

Twarda i odważna . Zdrowia życzę i żeby było jak najlepiej . Trzymaj się siostro ! (L)

odpowiedz
Luis - 22.03.2020 / 19:24, *.chello.pl

Brawo Zocha!!

odpowiedz
Kuba - 21.03.2020 / 14:51, *.t-mobile.pl

Powodzenia! Dużo zdrowia! Wiatru w żagiel!

odpowiedz
oLaf - 21.03.2020 / 13:36, *.vectranet.pl

o skubana, po dwójce dzieci jeszcze walczy, szacun! (99% kobiet po 2-gim dziecku to się robią kanapowe misie, delikatnie pisząc, a tu tak miłą niespodzianka!)

odpowiedz
Jimmy L - 21.03.2020 / 12:29, *.d1-online.com

Zosiu gratulacje.Masz Charakter prawdziwej Warszawianki, BRAWO

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.