Zbigniew Boniek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Boniek: Nie jesteśmy bankiem

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl - Wiadomość archiwalna

- Nie jesteśmy bankiem. Jeżeli kluby potrzebują pożyczki, to partnerem ekstraklasy jest przecież największy bank w Polsce. Takie hasła to pobożne życzenia prezesów - mówi Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

- Gdybym był prezesem klubu... Po pierwsze: przeliczyłbym, co się stanie, jeżeli nie zagramy do czerwca. Po drugie: spotkałbym się z drużyną i powiedział wprost: panowie, idą trudne czasy, jak chcemy przetrwać, to muszę wam wszystkim obniżyć pensje o x procent. To czas twardych i męskich decyzji. Poza tym - wielu zawodników ma przecież umowy cywilnoprawne, czyli zarabiają, jeżeli świadczą usługi. Na ich miejscu zależałoby mi, żeby się po prostu dogadać.

Pod koniec tego tygodnia, albo na początku następnego związek ma przedstawić plan, który będzie dotyczył przede wszystkim sezonu 2021/22. Boniek podkreśla, że może pojawić się szansa na dokończenie Pucharu Polski i zakłada, że szanse na dokończenie rozgrywek ligowych są niewielkie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
koniec soccera - 29.03.2020 / 14:58, *.vectranet.pl

a jak już nigdy nie zagramy w piłkę i nie będzie wypełnionych po brzegi stadionów od kibiców to te umowy cywilnoprawne dalej będą obowiązywały?

odpowiedz
Wolfik - 27.03.2020 / 15:20, *.mm.pl

Polskie przedsiębiorstwa czyli również kluby są zarządzane na zasadzie - niech Państwo się od nas odczepi, chcemy zarabiać i nic nikomu nic do tego wszak płacimy podatki. Jeśli zarobią dużo, nie dzielą się z nikim - a to kupi się kolejny drogi samochód, a to się ulokuje w prywatną nieruchomość lub poleci na 5-te wczasy z całą rodzinką i tuzinem krewnych - w końcu nas stać. Gdzie tam ktoś myśli by podnieść pensje pracownikom, ulokować w firmę (technologia, urządzenia) czy zwyczajnie odłożyć na czarną godzinę.

Jak stanie się coś niedobrego - to wówczas są tarcze antykryzysowe, płacz i liczenie na cud - czyli na pomoc Państwa (czy w przypadku klubów na Związek). Bo przecież TRACIMY.

A ja powiem tak - mam gdzieś ile i jakie firmy (kluby) upadną. Upadną najsłabsze lub gównianie zarządzane. Zostaną silne. Po epidemii w miejsce zdechniętych powstaną nowe. Z korzyścią dla nas wszystkich. Amen.

odpowiedz
igor - 27.03.2020 / 13:52, *.play-internet.pl

zrobić reformę eklapy już teraz... nikt nie spadnie, a to głównie Ci będą protestować więc nie będzie z nimi problemu bo 2 drużyny awansują tylko... sytuacja jest do d... więc z dyńki;)

odpowiedz
Hehe - 27.03.2020 / 11:24, *.chello.pl

Ebebebebe

odpowiedz
Kirkor - 27.03.2020 / 11:12, *.orange.pl

Legii, jako dobru narodowemu, jako najbardziej popularnemu zespołowi kraju, pieniądze trzeba dać Panie Boniek. Dzięki Legii ta liga kreci się i są pieniądze dla związku. Nie rozumie pan tego?
Tylko Legia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Kibolek - 27.03.2020 / 09:13, *.telefonica.de

Boniek [welu nie jesteście bankiem TYLKO ZŁODZIEJSKO LICHWIARSKA INSTYTUCJĄ zwaną PZPN.

odpowiedz
News⚽️Legia - 26.03.2020 / 23:36, *.193.86

Wszyscy za jednego,jeden za wszystkich!

odpowiedz
Kuba - 26.03.2020 / 19:22, *.t-mobile.pl

W Bundeslidze, w czasach korona-kryzysu, największe kluby dzielą się kasą z tymi mniejszymi/biedniejszymi. Można?

odpowiedz
Majkel - 26.03.2020 / 18:06, *.mm.pl

Panie Prezesie Boniek,

rozumiem, że poczyniłbyś takie kroki. To teraz przykład-masz kadrę 25 chłopa w pierwszej drużynie z czego 5-ciu to u-20 którzy ściskają cię za wszystko co możliwe, że dałeś im seniorski kontrakt i oni się zgodzą na byle co. Kolejnych 5 pow. 30-stki to grupa, która umówmy się nic w europie na wojażach nie osiągnie więc ucieszy się tym co jest nawet podzielonym przez połowę czy więcej żeby tu tylko zostać. Z grupy 20-30lat połowa dołączy do tych pierwszych Legia, Wisła czy inny ostatni Łks nawet z widmem spadku do I ligi, to był i tak ich sufit marzeń. 7-8 ambitnych się postawi i co wtedy? Niewdzięcznicy, oszuści, nie mają serca do piłki, klubu, "wyuczonego zawodu"? Kibiców w ten sposób obrażą? Kogo jeszcze? I przyjmijmy, że tych 7-8 banitów z ambicjami na coroczne puchary w Legii bądź gdzie indziej odejdzie. Rozumiem, że będziemy budować np. nową Legię w oparciu o dwie pierwsze grupy+banitów z innych klubów, którzy przerotują do nas bo wykorzystując sytuację postawili się w arce, jadze, chojniczance czy wiśle płock =Legia kwintesencja szczęścia i sufit, spełnienie marzeń. Może jakieś lepsze pomysły? np. ludzi którzy i tak nie podbiją poziomu spuścić a trzon zespołu zostawić?

odpowiedz
(L)egia ponad każdym ! - 26.03.2020 / 17:12, *.tpnet.pl

2021/2022 ? A co z sezonem 2020/2021 ? Już wszystko gotowe do rozpoczęcia ? Legia Mistrz !

odpowiedz
Xyz - 26.03.2020 / 16:35, *.tpnet.pl

PZPN bez klubów nie istnieje, a kluby bez PZPN tak. Niby dziwi mnie, ze nikt wśród (pseudo)dziennikarzy nie postawił się jeszcze Bonkowi i wszyscy to przyjmują z takim spokojem, ale z drugiej strony patrząc na to co się stało z Hajto jak raczył skrytykować Rudego przestaje mnie to zaskakiwać.

odpowiedz
rafek - 26.03.2020 / 15:23, *.chello.pl

Boniek ma 100% racji. Zarządy klubów (z wyjątkiem 2 może trzech) nic nie robią tylko wydają transze od tv.... Nie wykonują swoich podstawowych obowiązków rozwijając źródła przychodów spółek akcyjnych, którymi kierują. A jak kasy ma nie być od tv to idą do Bońka jak Rumunki przy drodze i tylko dajjj dajjj...

odpowiedz
kot - 26.03.2020 / 14:51, *.chello.pl

chyba te ryże coś przegieło. jesteś wszystkim dla rozgrywek ligi. dziwką czy bankiem też jak trzeba

odpowiedz
Echhh - 26.03.2020 / 13:49, *.35.90

Niech każdy klub wyznaczy jedną osobę i dokończymy sezon w FIFE :-)
Co za problem.

odpowiedz
FI(L)IP - 26.03.2020 / 13:25, *.amazonaws.com

Całkowitą rację ma nasz Pan Prezes kochany. Ręka Boska, że to on kieruje polskim klubem. Zapyziałe związki z południa Europy powinny się od niego uczyć.
https://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-8153759/Coronavirus-Spanish-Football-Federation-aims-guarantee-viability-clubs-450m-loan-fund.html

odpowiedz
cyniek - 26.03.2020 / 11:59, *.vectranet.pl

wiem zaraz bede hejtowany za to co napisze ale moze warto bylo by by ktos poddal pomysl z redekcji panu Mioduskiemu by klub rozpoczol sprzedaSZ biletow na wirtualny mecz z Arka chodzi otp by dac cegielke jakas na klub
dobre i pare tys

odpowiedz
Alan - 26.03.2020 / 11:42, *.t-mobile.pl

Jaki problem jest z obniżeniem pensji piłkarzom na kilka miesięcy ? Przecież Ci ludzie zarabiają od 50 tys miesięcznie wzwyż ( w naszym klubie no może z małymi wyjątkami ) Śląsk może Wisła K. może a inne kluby i i ch piłkarze nie mogą ? Naprawdę dajmy spokój czemu piłkarze mają być traktowani jak święte krowy i zawsze tylko ich ma omijać kryzys ?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.03.2020 / 11:21, *.com.pl

Jeżeli sytuacja z kraju pozwoli, warto dograć do 30 kolejki. PP można dokończyć jesienią. Piłkarze powinni sami wyjść z inicjatywą, że nie chcą kasy - jeśli im zależy. Wiadomo, że łatwo powiedzieć, że ktoś ma odpuścić pieniądze, bo mnie to nie dotyczy, ale sytuacja jest wyjątkowa i kontrakty nie przewidują wystąpienia czegoś, co sparaliżuje rozgrywki. Klub może obiecać w ramach rekompensaty jakieś większe premie zależne od sukcesów, ale to też raczej symbolicznie. Niech ograniczą pobory do 5 tys złotych miesięcznie, nikt nie umrze, a klub zaoszczędzi. To na dobrą sprawę już powinno się dziać. Ponoć mamy super skład w końcu zgrany, wszystkim zależy, to niech ktoś wyjdzie przed szereg. Weźmie przykład z Błaszczykowskiego. Są w klubie pracownicy, który wciąż harują, są i tacy, którym zabrać nie ma z czego, no i są tacy co jeżdżą sobie teraz na rowerku i inkasują dziesiątki tysięcy miesięcznie.

PKO teraz ma okazję pokazać swoją wartość. To wcale nie głupie nawiązanie Bońka. Jak na razie PKO nie robi nic, poza przelaniem kasy, która została wynegocjowana w ramach kontraktu sponsorskiego. Bank się szczyci programem lojalnościowym, który wcale nie daje nic klubom, a jedynie może coś dać samemu bankowi. Niech teraz sypną groszem. To wtedy będzie prawdziwy marketing i wsparcie dla sportu. Jak nie zrobią nic, to będą wielkim przegranym w oczach kibiców. Przecież PKO też jest nie na rękę, że się nie promują na meczach. Ale jakby sypnęli kasą, to by była promocja jak nigdy - zależy im na marce, niech działają.

odpowiedz
Meteor - 26.03.2020 / 09:19, *.t-mobile.pl

Z jednej strony ma rację - klub powinien się dogadać z zawodnikami (nawet te ćwierć pensji to są krocie). A z drugiej strony w przyszłości, kiedy te całe komisje ligi, ,,Pezetpeeny" itp. będą nakładały kary lub jakieś opłaty (czy co tam sobie mogą wymyślić), to powinny usłyszeć to samo - Nie jesteśmy bankiem !

odpowiedz
Ja JA - 26.03.2020 / 09:13, *.aster.pl

dla mnie to proste dograć sezon do 30 kolejki i koniec. 4 mecze jakoś dadzą radę zagrać plus puchar Polski. Najbardziej sprawiedliwe

odpowiedz
Zielarski - 26.03.2020 / 08:21, *.co.uk

Rudy ty masz zawsze wytłumaczenie co mogą zrobić inni ale ciebie pytali co ty zrobisz.. Czym starszy tym bardziej bezczelny burak

odpowiedz
PND - 26.03.2020 / 05:44, *.chello.pl

pzpn = uefa = MAFIA

odpowiedz
News⚽️Legia - 25.03.2020 / 23:45, *.188.197

To co?Legia Mistrz?! 19/20!

odpowiedz
Arek - 25.03.2020 / 23:41, *.tpnet.pl

Liga nie, ale puchar Polski już tak. A to ciekawe.

odpowiedz
Jarfer - 25.03.2020 / 22:36, *.tpnet.pl

Ciekawe czy Boniek też obniżył pensje o x procent

odpowiedz