REKLAMA

PZPN zmienił przepisy dotyczące zadłużenia wobec piłkarzy

Woytek, źródło: twitter.com/IPS_Sport - Wiadomość archiwalna

W środę Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła uchwałę w sprawie zawieszenia stosowania części postanowień dotyczących prawa do jednostronnego rozwiązania kontraktu przez piłkarza z wini klubu.

Do tej pory przepisy pozwalały zawodnikom na rozwiązanie kontraktu, jeżeli klub spóźniał się z zapłatą wynagrodzenia przez 2 miesiące. Teraz ten okres został wydłużony do 4 miesięcy. Przepisy mają obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Ponadto zawieszenie dotychczasowego przepisu nie dotyczy sytuacji, jeżeli zaległości klubu względem zawodnika obejmują brak wypłaty wynagrodzenia za luty 2020 lub wcześniejsze miesiące.

Według think-tanku Instytut Prawa Sportowego "z dużą dozą prawdopodobieństwa należy przyjąć, że uchwała Komisji ds. Nagłych PZPN będzie uznawana przez organy jurysdykcyjne FIFA i CAS za bezskuteczną w odniesieniu do zawodników zagranicznych, jako sprzeczną z art. 14bis RSTP (regulacje FIFA)".


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Wawrzyn - 14.04.2020 / 10:33, *.vectranet.pl

Przepis moze i w porzadku, ale powini to uszczegolowic i powiazac z kondycja finansowa klubu. Kazdy pilkarz, menadzer i kibic powinien wiedziec czemu klub obniza, o ile obniza i dlaczego. A tak prezesiki janusze biznesu beda kombinowac jak kon pod gorkr jakby tu teraz wykrecic sie od placenia kontraktow, na ktore sami sie zgodzili i podpiali. Ten miesiac bez gry pokazuje jak beznadziejnie zarzadzane sa polski kluby.
Pilkarze sa w wiekszosci przeplaconymi niedojdami, ale kim sa ci co daja im takie kontrakty? Albo wiekszymi niedojdami albo cwaniakami, co dzieki wydawaniu 70-90 % budzetu na pensje drewniakow wala kluby na lewa kase.
A my idziemy na mecz, przed tv i to sponsorujemy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.04.2020 / 19:57, *.chello.pl

4 miesiące, to runda! Czyli zgodnie z literą prawa (?) można będzie pól sezonu piłkarzowi nie płacić. To ktoś na siedzący wymyślił i kał mu do głowy uderzył. Jak widać, Obradoviców to nie dotyczy.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.