Debiut sektorówki w kształcie legijnej koszulki w 2004 roku - fot. Mishka
REKLAMA

Sektorówka w kształcie legijnej koszulki

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wielka Flaga, Wielki Herb, Wielka eLka oraz Panorama Warszawy - to pierwsze "profesjonalne" legijne sektorówki. Wszystkie powstały z inicjatywy Tygodnika "Nasza Legia" i zostały sfinansowane przez kibiców. Pierwsza i jedyna do tej pory sektorówka, która została wykonana w innej formie, a pojawiła się przy Łazienkowskiej w 2004 roku to legijna koszulka.

Sektorówka w kształcie legijnej koszulki została sfinansowana przez Browary Warszawskie, właściciela marki Królewskie, będące sponsorem Legii od października 2003 roku (wcześniej przez parę lat byli sponsorem tytularnym koszykarzy Legii). Debiut sektorówki wzorowanej na koszulkę z sezonu 2004/05 miał miejsce na derbowym meczu z Polonią, który rozegrany został na naszym stadionie 5 listopada 2004.

Sektorówka pojawiła się pod koniec wygranego przez Legię 4-1 spotkania, podczas którego już wcześniej legioniści zaprezentowali dwie pamiętne oprawy: ze Stefanem Starzyńskim "Chciałem, by Warszawa była wielka (...) i dziś widzę ją wielką" oraz podświetloną folię "Każdego dnia dziękuję Bogu, że jestem legionistą". Pierwsza prezentacja płótna przedstawiającego koszulkę miała miejsce w asyście świec dymnych oraz stroboskopów.

Sektorówka w kształcie legijnej koszulki prezentowana była na wielu innych meczach, choć na pewno nie tak często jak pozostałe legijne sektorówki. Pojawiła się także na trybunie Krytej, kiedy w czasie budowy stadionu, tam przeniósł się legijny młyn - 16 maja 2009 roku na meczu z Polonią Bytom. Była także rozciągana także na nowym stadionie na meczu europejskich pucharów z Zorią Ługańsk, 27 sierpnia 2015 roku.Sektorówka na meczu z Zorią Ługańsk 27 sierpnia 2015 roku - fot. Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Lospud(L) os - 22.05.2020 / 08:36, *.net.pl

Niech będą błogosławione browary warszawskie...

odpowiedz
Do ding - 21.05.2020 / 13:23, *.play-internet.pl

Możesz rozwinąć temat? Ja od niedawna na Legii, dopiero się uczę co i jak.

odpowiedz
ding - 21.05.2020 / 12:34, *.chello.pl

Szkoda, że dziś używana jest jedynie jako "przebieralnia dla NS-ów" :(

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.