fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: Legia wniosła protest

Woytek, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wniosła protest od decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej rozstrzygnięć w pierwszej grupie III ligi. "Niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej" - informuje klub z Łazienkowskiej 3.

Kolejny apel wystosował dyrektor akademii Jacek Zieliński:

Jako były piłkarz i trener, człowiek który całe życie poświęcił polskiej piłce, a dziś Dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, odpowiedzialny za rozwój młodych, utalentowanych zawodników, apeluję o:
- umożliwienie rozegrania zaległego meczu z drużyną Sokół Ostróda, który w sportowy sposób rozstrzygnie kwestie awansu do II ligi
- niekaranie młodych piłkarzy Legii za branie udziału w zgrupowaniach i meczach kadry narodowej, co było przyczyną przełożenia meczu z Sokołem Ostróda
- niekaranie Legii Warszawa za udostępnianie piłkarzy młodzieżowym kadrom narodowym na każde zgrupowanie oraz turniej, na który zostają oni powołani
- niezabijanie sportowego ducha, marzeń i ambicji młodych piłkarzy poprzez podejmowanie krzywdzących decyzji przy zielonym stoliku w sytuacji, gdy istniała i nadal istnieje możliwość zakończenia rywalizacji sportowej na boisku.

Legia II jest ambitną drużyną złożoną z młodych zdolnych zawodników. To w niej kształtują się takie talenty jak Michał Karbownik, Mateusz Praszelik, Cezary Miszta, Maciej Rosołek i wielu innych, którzy w przyszłości będą dumą polskiej piłki. Wszyscy oni zasłużyli na to, by na boisku walczyć o awans, który chce się im odebrać arbitralną, przedwczesną i niesprawiedliwą decyzją działaczy.

Liczę, że podobnie jak w przypadku sytuacji klubów Motor Lublin i Hutnik Kraków, władze polskiej piłki podejmą kroki umożliwiające uczciwe rozstrzygnięcie awansu do II ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
OKS - 04.06.2020 / 16:25, *.vectranet.pl

A widział ktoś jak widzew awansował so 2ligi i mecz z Sokołem jak sedzia pomagał Widzewowi

odpowiedz
poli - 26.05.2020 / 20:27, *.tpnet.pl

Nie kombinujcie, bo robicie z siebie fajfusów. Jest punkt przewagi Sokoła i pozamiatane.

odpowiedz
ostrodziak - 26.05.2020 / 11:54, *.122.173

krawaciarze przestancie plakac

odpowiedz
(L)ukasz - 25.05.2020 / 00:32, *.mm.pl

Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, ale z tego co w tym całym bałaganie zrozumiałem to Legia II została sklasyfikowana ostatecznie (?) na 3. miejscu za Aleksandrowem, który rozegrał o jeden mecz więcej... Jakiekolwiek więc dalsze dyskusje na temat rozegrania zaległego meczu są zbędne! ABSURD!

odpowiedz
Nie odpuszczać! - 24.05.2020 / 18:27, *.chello.pl

W przypadku Hutnika i Motoru wynik bezpośredniego meczu był podstawą tego że obie drużyny awansowały. W naszej grupie nie rozegrano żadnego meczu między Sokołem a Legią. Więc nawet w połowie sezon nie jest rozegrany! Albo nikt nie awansuje, albo baraż! Jeśli w sezonie nie zostanie w pełni rozegrana chociaż jedną runda to musi być anulowany! Runda jesienna nie została dokończona!

odpowiedz
Oliwa wyplywa - 24.05.2020 / 18:12, *.chello.pl

Będą w jednej lidze z Opinią Elbląg. Wrak yachtu będzie można spławić do Bałtyku przez przekop w mierzei. Do zobaczenia?

odpowiedz
1993 - 24.05.2020 / 17:38, *.elartnet.pl

Cała Polska to widziała!!!

odpowiedz
Kirkor - 24.05.2020 / 09:52, *.orange.pl

http://sokolostroda.com/news/item/1636-o%C5%9Bwiadczenie-zarz%C4%85du-oks-%E2%80%9Esok%C3%B3%C5%82%E2%80%9D-ostr%C3%B3da.html

odpowiedz
Jano - 22.05.2020 / 17:41, *.orange.pl

I tak to nic nie bo wbrew obiegowe opinii pzpn Legii bardzo nie lubi

odpowiedz
Tom - 22.05.2020 / 07:27, *.tpnet.pl

PZPN wnosi o możliwość grania przy publiczności do 1 tyś. osób, ale już rozegranie jednego zaległego meczu w 3 lidze jest niemożliwe?

odpowiedz
Byniek - 22.05.2020 / 06:45, *.creanova.org

Trzeba ich dojechać ten pzpn!

odpowiedz
B72 - 22.05.2020 / 06:41, *.virginm.net

Dziwnie ten awans Sokola będzie wyglądał jesli przez PZPN (powolania do kadr mlodziezowych ) i strach przed kolejnym meczem , awansuje druzyna która nie rozegrała, żadnego meczu z glownym rywalem do awansu . Nie chca grać 2 spotkan to zagrać jedno ( przelozone ze względu na powolania do reprezentacji ) . Albo zmienic na przyszłość przepisy ,ze druzyny ,ktore oddaja graczy do kadr mlodziezowych moga korzystac bez ograniczeń z pilkarzy pierwszej drużyny. Obecna sutuacja jest chora , klub ,który szkoli pilkarzy na ,ktorych zarabia zw piłkarski, turnieje reprezentacyjne , transfery itd . Jest oslabiany w kluczowych meczach i traci pieniądze z pro junior system . Promuje sie miernote , nizsze ligi 2 i 3 ( realnie 3 i 4 ) powinny być "mlodziezowe" gdzie gra 6 graczy z doswiadczeniem z eklasy i pierwszej ligi (kończących powoli kariere ) i reszta młodzieżowców, ktorzy beda sie od nich uczyc . To jedyna droga do rozwoju naszej ligi ( do tego szkolenie trenerów ale to inny temat ) . Kluby zyskają fundusze z PJS do tego zwiększy się ilość mlodych pilkarzy , skorzystaja na tym akademie ,szkółki piłkarskie, pieniądze z rynku transferowego trafią do nizszych lig ( np. obowiazkowa oplata 5% od nastepnego transferu dla klubów 3 i 4 ligi ) . W przeciwnym wypadku kosztem mlodzierzy będą grac przecinaki , wsparte starymi Slowakami , Litwinami czy innymi ,którzy przy sredniej wieku 34 lata będą walczyć o awans aby po roku znowu spasc .

odpowiedz
A takie tam.... - 22.05.2020 / 01:39, *.188.220

Drużyna Bułgarów nie otrzyma walkowera za niedawny mecz z Jastrzębim Kotłem w mistrzostwach powiatu open w futsalu, które rozgrywane są w Bartoszycach. To decyzja organizatorów.
Przypomnijmy. Mecz Jastrzębi Kocioł — Bułgarzy nie został wznowiony przez sędziego w drugiej połowie. Powodem było ubliżanie arbitrowi. Bułgarom przyznano wówczas walkower, ale teraz organizatorzy wycofali się z tej decyzji i nakazali powtórzenie meczu.

odpowiedz
News⚽️Legia - 22.05.2020 / 01:32, *.188.220

Nierozegranie meczu gdzie jedna drużyna niechce bo awans z rékawa dostała,druga chce grać!...wiéc decyzja władź pośpieszna ,aby zamykać rozgrywki ,tak jak dokańczamy extraklape tak I dokańczamy jedno zaległe spotkanie lub walkover dla Legii bo Ostròda sie zesrała.....

odpowiedz
Legijny Sochaczew - 21.05.2020 / 20:58, *.tpnet.pl

Sprawa jest prosta. Po awansie Hutnika, II liga będzie liczyć 19 drużyn. W takim układzie co kolejka ktoś będzie musiał pauzować. Z Legią II p. Boniek musi zrobić to samo co z Hutnikiem. I mamy komplet II ligi.

odpowiedz
Prawobrzeżny Warszawiak - 21.05.2020 / 20:26, *.play-internet.pl

Niestety ale rezerwy nie mają podstaw do awansu. Tutaj sprawa jest jasna. Ostróda ma jeden punkt przewagi i ona awansuje. Rezerwy mogły punktować grając z 5 zawodnikami z pierwszego zespołu. Żenada. Myślą że znów przy stoliku awansują to już bardziej Aleksandrów Łódzki.

odpowiedz
Kuchy King - 21.05.2020 / 20:13, *.vectranet.pl

Trzeba było punktować lepiej w pozostałych meczach, a nie teraz się ośmieszać dziwnymi oświadczeniami. Wielka szkoda, że nie udało się zagrać z Sokołem, ale w obecnej sytuacji awans Ostródy jest jak najbardziej zasłużony.

odpowiedz
bronek49 - 21.05.2020 / 19:09, *.chello.pl

brawo nie odpuszczać obowiązkiem PZPN jest ochrona klubu który oddaje zawodników do kadr reprezentacyjnych i przez to nie mógł rozegrac meczu z Ostódą zgodnie z przepisami ,dlatego rozegranie tego meczu byłoby najbardziej sprawiedliwe

odpowiedz
SF - 21.05.2020 / 18:34, *.tpnet.pl

Tak powinno byc ! LEGIA !!!

odpowiedz
legionista - 21.05.2020 / 18:29, *.amazonaws.com

Ale bym obejrzał mecz dwójki z tym Sokołem, walka byłaby na całego :D

odpowiedz