fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

29. kolejka Ekstraklasy. Legia powiększa przewagę

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorek i środę rozegrana została 29. kolejka Ekstraklasy. Na początek Lechia przegrała u siebie z Cracovią 1-3, a Piast tylko zremisował z Górnikiem 0-0. W Poznaniu Lech rozgromił Pogoń 4-0, a w Lubinie Zagłębie podzieliło się punktami z Koroną.

W środę dwie Wisły zagrały ze zmiennym szczęściem. Ta z Płocka przegrała u siebie ze Śląskiem, a ta z Krakowa po zaciętym meczu pokonała Raków 3-2. Na zakończenie Legia ograła 5-1 Arkę a Jagiellonia 3-0 ŁKS.

29. kolejka

Lechia Gdańsk 1-3 Cracovia
Piast Gliwice 0-0 Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin 1-1 Korona Kielce
Lech Poznań 4-0 Pogoń Szczecin
Wisła Kraków 3-2 Raków Częstochowa
Wisła Płock 1-2 Śląsk Wrocław
Legia Warszawa 5-1 Arka Gdynia
ŁKS Łódź 0-3 Jagiellonia Białystok

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Matt - 10.06.2020 / 13:07, *.tpnet.pl

Nie wiem czy to nie jest większy test charakteru niż wybicie Lechowi z głowy marzeń o mistrzostwie albo odrabianie 0:1 z Wisłą. Arka na papierze to outsider, sytuacja w tabeli od dawna komfortowa, a Piast jeszcze tylko zremisował. W takich momentach mistrz gra na 100% motywacji i walczy o swoje. Gwiazdorzy natomiast stoją i czekają aż mecz sam się wygra. Ciekaw jestem dzisiejszego spotkania.

odpowiedz
Jano - 10.06.2020 / 09:30, *.orange.pl

Piast stracił pkt!Zaczynam się bać o wynik meczu z Arką,ostatnio jak tylko możemy przewagę powiekszyć to topa!

odpowiedz
WL - 10.06.2020 / 09:01, *.tpnet.pl

Nasz LEGIA czekala 95 dni na pierwszy mecz u siebie po przerwie !!

odpowiedz
GL - 10.06.2020 / 08:58, *.tpnet.pl

Na tle sredniuo grajacej Pogoni Lech byl skuteczniejszy a Polska Barcelona jest "LEGIA" ktora gra w podobnym stylu. LEGIA 3-1 Arka !!!

odpowiedz
SF - 10.06.2020 / 08:53, *.tpnet.pl

LEGIO walczymy o powiekszenie przewagi do 10pkt.i wierzymy ze nie sprawisz nam KIBICOM zawodu !!

odpowiedz
WarszawskaOchota - 10.06.2020 / 08:36, *.orange.pl

Oby dzisiaj Legia wykorzystała potknięcie Piasta.
Mielibyśmy już 10 pkt przewagi i praktycznie pustą austostradę do mistrzostwa.

odpowiedz
Maniek 78 - 10.06.2020 / 07:18, *.centertel.pl

Oglądałem wczoraj mecz Lech -Pogoń.Lech chyba gra najładniejsza piłkę w Polsce.Oni są taka Polska Barcelona a my Atletico Madryt????

odpowiedz
Wnik[L]iwy - 10.06.2020 / 00:19, *.elartnet.pl

Wziąłem do ręki ołówek i kalkulator, Piast miał przed ta kolejką 49 punktów... "Stracił punkty". Zatem powinien mieć mniej niż miał, najwyżej 48. Skoro "stracił" punkty [liczba mnoga, zatem co najmniej 2], to powinien mieć najwyżej 47. Może ukończyłem nie ten Uniwersytet, co trzeba, ale skoro w tabeli widnieje, że Piast zdobył 50 punktów, to znaczy, że jeden punkt zyskał. To Legia może powiększyć jutro przewagę, pod warunkiem, że wygra.

odpowiedz
Jurek - 09.06.2020 / 22:51, *.net.pl

No to jutro najwyżej remis

odpowiedz
P. - 09.06.2020 / 21:28, *.orange.pl

Prawo serii czy kolejna "kolejka cudow" ?

odpowiedz
Gienek - 09.06.2020 / 20:29, *.vectranet.pl

Oby Legia wykorzystała wpadke piastunek...

odpowiedz
Well ... - 09.06.2020 / 20:16, *.tpnet.pl

Baj baj Piast , wasz pikny sen się skończył . Pogoń - powodzenia w walce o wicemistrzostwo , gońcie Piasta !

odpowiedz
Browar - 09.06.2020 / 20:15, *.play-internet.pl

To znak że i my stracimy...

odpowiedz
Witold - 09.06.2020 / 19:52, *.kompex.pl

Legio nie strać punktów jutro proszę. Piast remis dziś.

odpowiedz
Przemko - 09.06.2020 / 09:21, *.netfala.pl

Ty(L)ko zwycięstwo!

odpowiedz