Christian Gytkjaer na Łazienkowskiej - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Gytkjaer może trafić do Legii

Wiśnia, źródło: Twitter - Wiadomość archiwalna

Najskuteczniejszy piłkarz Ekstraklasy w tym sezonie Christian Gytkjaer może po zakończeniu rozgrywek trafić do Legii.



Obecnie Duńczyk gra dla Lecha Poznań, jednak już niebawem jego kontrakt wygaśnie i stanie się wolnym zawodnikiem. Informacje o jego możliwych przenosinach do stolicy pojawiły się już w poniedziałek, a we wtorek potwierdził je zorientowany w piłkarskim środowisku użytkownik Twittera Janekx89.

30-letni Gytkjaer to jeden z najlepszych zagranicznych zawodników w Polsce ostatnich lat. W obecnym sezonie ma na koncie już 23 bramki (20 w lidze), ale równie wysoką formę pokazywał również w poprzednich latach. Napastnik trafił do Lecha w 2017 roku i do tej pory rozegrał dla niego 112 meczów, strzelając w nich 61 goli.

Dorobek Gytkjaera w Polsce
2017/18: 42/21 (mecze/gole)
2018/19: 39/17
2019/20: 31/23

Ewentualny transfer Gytkjaera spowodowałby spory ścisk w ataku Legii. Aktualnie trener Vuković ma w tej formacji do dyspozycji Vamarę Sanogo, Jose Kante, Tomasa Pekharta i Macieja Rosołka, więc bardzo prawdopodobna byłaby sprzedaż któregoś z nich.



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (108)

+dodaj komentarz
GL - 19.06.2020 / 16:53, *.tpnet.pl

Najlepsze zagral w Amice wiec teraz ewentualnie po po wysoka pensje i z poczatku dobrze gra przez pewien okres a potem pobierac kase wiec LEGIO prosimy sie zastanowic konkretnie a nam potrzeba ewentualnie pilkarzy w przedziale wieku 24 - 28 lat a 30 i po 30-stce to mielismy wiec wiemy jak bylo co nie znaczy ze nie bedzie dobrze grac i czy naprawde bedzie oddany LEGII co po przyjsciu zapowiadaja wszyscy !!

odpowiedz
SF - 19.06.2020 / 16:41, *.tpnet.pl

Nie w tym wieku do LEGII zdecydowanie lepiej Jorge Felix tylko czy to jest mozliwe !!

odpowiedz
Simon - 19.06.2020 / 12:32, *.155.3

Ściąganie ludzi, którzy w Ekstraklapie już osiagnęli swoje apogeum jest stratą kasy, mieliśmy już kilka przykładów

odpowiedz
grzesiek - 18.06.2020 / 15:51, *.centertel.pl

Gytkjear nie. Dlatego ze wyglada na pilkarza ktory osiagnal najlepszy okres kariery z ogromnym wysilkiem. Teraz gdziekolwiek nie pojdzie dostanie wysoka pensje i obnizy loty. Tymbardziej ze ma juz 30 lat

odpowiedz
Wolfik - 18.06.2020 / 14:06, *.mm.pl

Pojawiają się plotki o przyjściu Mladenovicia czy Gytkjaera. Szczerze? Wolałbym zaoszczędzić na pensjach i wybrać trzecią opcję - ściągnąć Białka z Lubina.

odpowiedz
Pawełek - 18.06.2020 / 13:00, *.netfala.pl

W amice już odtrąbili, że idą na majstra a tu taki klops. Ich najlepszy piłkarz chce grać w Legii hehe :-) Wiadomo, amica to nie Legia.

odpowiedz
(L)egia - 18.06.2020 / 07:22, *.virginm.net

Najpierw Hamalainen, teraz Gytkjaer - biedny Leszek.

odpowiedz
Elquatro - 18.06.2020 / 06:20, *.chello.pl

Chyba jest coś na rzeczy. Wczoraj widzialem auto na blachach PO na Czerniakowskiej.

odpowiedz
myślcie ludzie - 18.06.2020 / 02:36, *.chello.pl

Przyjdzie do Legii i obniży loty jak Hama i Carlos Lopez a mega kasę będzie ciągnął. Nie uczycie się na błędach czy jak? Że taka Legia to dla niego szczyt możliwości i nic poza słabiutką Polską nie osiągnie na arenie międzynarodowej więc po osiągnięciu zawodowego "szczytu" obniżają loty bo nic ich nie będzie mobilizować skoro osiągnęli swój zawodowy "szczyt" ??? Myślcie ludzie. Już takiego mamy a nazywa się Sanogo. Lepszy młody jakiś perspektywiczny w stylu Duda czy Nikolić. To były świetne transfery a nie.

odpowiedz
Legia⚽️Telegram - 17.06.2020 / 21:48, *.amazonaws.com

A pozatym Legia przyciâga miliony do telewizora,tu powinni dostać od prezesa Bońka dodatkowá kase ,za rozkrécanie sportu I jego popularyzacje w kraju i na świecie,teraz każdy chce ogládać Legie,jedni abyśmy przegrali , drudzy abyśmy zawsze wygrywali,wiéc 100% zainteresowania to naprawde kasa,tylko dalej nastèpni włodarze jeszcze nie zrozumieli,Mr Mioduski troche łapie,I sie uczy dobrze ....Super Legia

odpowiedz
Legia⚽️Telegram - 17.06.2020 / 18:54, *.amazonaws.com

I godnie zastápi Hama,strzelajác wam bramy w ostanich sekundach meczu ...a kocioł zamilczy...

odpowiedz
Satyricon - 17.06.2020 / 17:06, *.t-mobile.pl

Raczej nie trafi. Podobno chce 100 tyś euro netto miesięcznie.

odpowiedz
L - 17.06.2020 / 16:57, *.tpnet.pl

Lepszy od kante czy pekharta nie będzie więc po co kupować takiego zawodnika?? Mam nadzieje że nie kosztem rosołka czy sanogo bo oni jeszcze nie pokazali pełni umiejętności...

odpowiedz
sylwin - 17.06.2020 / 16:13, *.t-mobile.pl

mamy ju mistrza bo to pewne .ale sa tez puchary europejskie i musimy sie wzmocnic chociaz getker jest pyra poznanska i wrogiem ale mysle ze kazdemu trzeba dac szansze.

odpowiedz
Pawełek - 17.06.2020 / 14:48, *.netfala.pl

W Poznaniu jest taki ból doooopy, że głowa mała. Wszelkie maście chłodzące i przeciwbólowe schodzą na pniu we wszystkich aptekach i targowiskach.

odpowiedz
Bu"L"i - 17.06.2020 / 13:22, *.inetia.pl

Jak chce mieć w tytuł MP to powinien przyjść bez stawiania wysokich wymagań. Może i ekstraklasę przerasta ale na zachodzie kariery nie zrobi. Czyli zostaje mu wschód. Ale tam kasa nie pewna. Więc niech nie marudzi jak panienka.

odpowiedz
Bartoszyce - 17.06.2020 / 13:16, *.bartsat.pl

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/pko-ekstraklasa-christian-gytkjaer-transfer-do-legii-raczej-niemozliwy/kek983q

odpowiedz
Walerek - 17.06.2020 / 12:58, *.netfala.pl

Chórzysto nigdy nie będziesz Legionistą!!!

odpowiedz
BRL - 17.06.2020 / 10:32, *.chello.pl

Może rozmawiają, bo szykują się do sytuacji, gdy ktoś za Jose Kante da 5 baniek i chcą mieć chociaż jednego klasowego napastnika?

odpowiedz
xax1212 - 17.06.2020 / 09:41, *.tpnet.pl

Nie, nie może. Po co powielacie bezsensowne bzdury?

odpowiedz
Gienek - 17.06.2020 / 08:44, *.netfala.pl

W pyrowie ból pupy się zaczął wczoraj. Poruszenie jak w ulu, bo Legia im zabiera najlepszego grajka. Wyślijmy im tonę maści, tak jak swego czasu kanapki dla ruchu.

odpowiedz
Stary - 17.06.2020 / 08:13, *.com.pl

Qwa Panie i Panowie o czym mowa. Ten koleś nie dawniej niż pół roku temu wypowiadał się że gdzie jak gdzie ale na pewno nie w legii (artykuł listopad/grudzien na gol. 24). Wolę Cholewiaka który już czuje ta drużynę a nie kolesia który mówi jedno a dla kasy robi drugie. I NAWET OSŁABIENIE PYR MNIE NIE PRZEKONA.

odpowiedz
Tagi - 16.06.2020 / 22:06, *.vectranet.pl

Po co taka franca w Legii.
Damy sobie spokojnie radę ,bez tego pajacyka w sukienkach.

odpowiedz
bep - 16.06.2020 / 22:04, *.chello.pl

no to pieczemy katrtofle... :)

odpowiedz
tomiacab - 16.06.2020 / 21:53, *.virginm.net

Pytałem tu kilka tygodni temu że to byłyby fajny transfer w różnych aspektach :)

odpowiedz
Velvr - 16.06.2020 / 20:11, *.plus.pl

W dobie Covidu z piłkarzem gwarantującym kilkanaście bramek w sezonie gada pewnie z 15 klubów w tym Legia i Lech tak że spokojnie. Gość ma 30 lat i chce zarobić więc obstawiam Turcję, Grecję albo Ruskich

odpowiedz
Krzysiek - 16.06.2020 / 20:03, *.centertel.pl

Do Pit.
Zastanów się co piszesz.
Jesteś kibicem Legii Warszawa?

Krzysztof Grabski z Warszawy.

odpowiedz
GL - 16.06.2020 / 19:54, *.tpnet.pl

Po pierwsze nie z Lecha tylko Amici !!

odpowiedz
Pit - 16.06.2020 / 19:38, *.plus.pl

Wstyd tylko dla Legii ze sami nie potrafią niko znaleźć....teraz będą Lechowi pałe obrabiać żeby tylko Gytkaer przeszedł....ale historia lubi się powtarzać:(

odpowiedz
Kris - 16.06.2020 / 19:16, *.centertel.pl

Gdzie -u was gytkier ???!!! Chyba was po..... szyło!!! Żeby zmarnował się do końca ??!! Jakie puchary wam w głowie ? Chyba Trzaskowski coś wam wysmyczy!

odpowiedz
WWL - 16.06.2020 / 19:11, *.play-internet.pl

Z obecnych naszych napastników to tylko Kante jest dobry.
Sanogo i Pekhart to nie ta liga.
Oczywiście udało im się ostatnio strzelić ale to nie jest sort pierwszego skladu.
Kante i Gytkaer w napadzie to byłby atak niczym kiedyś Żurawski z Frankowskim w wiśle

odpowiedz
Zuppper - 16.06.2020 / 19:01, *.chello.pl

Manager podgrzewa temat, bo chce wyższego kontaktu w Poznaniu dla swojego Klienta. Proste i logiczne.

odpowiedz
Tomek - 16.06.2020 / 18:09, *.chello.pl

To na Lechu możemy już dopisać porażkę. Handel pójdzie

odpowiedz
Juri - 16.06.2020 / 18:00, *.inetia.pl

Nie wierzę.

odpowiedz
Brak w Legii dobrego napastnika - 16.06.2020 / 17:59, *.com.pl

Jest ten Czech trochę jak Rasiak . Jedyny pozytyw to gra głową . W piłkę do pogrania to raczej się nie nadaje . Dlatego Legii przydałby się szybki i dobry technicznie napastnik . Który nie tylko dostawiałby nogę na 5 metr i tylko dobijał piłki , ale także miał walory do pogrania w piłkę . A takiego w Legii obecnie brakuje .

odpowiedz
Plaskacz - 16.06.2020 / 17:51, *.chello.pl

No nie wiem... Carlitos też miał być takim kocurem od bramek, a jak wyszło wszyscy widzieli. No chyba że chodzi o oslabienie pry, wtedy Gytkjaer na ławę.

odpowiedz
jarekk - 16.06.2020 / 17:49, *.metrointernet.pl

Straci formę

odpowiedz
ZL - 16.06.2020 / 17:20, *.tpnet.pl

W Lechu strzela gole a jak ewentualnie bedzie w LEGII zobaczymy !!

odpowiedz
WL - 16.06.2020 / 17:17, *.tpnet.pl

Jezeli przyjdzie to ciekawe jakie bedzie podejscie do pracy bo byl z Lecha pilkarz ktory gral dobrze po przyjsciu przez pewien okres a potem wiemy jak bylo !!

odpowiedz
Wiem co mówię - 16.06.2020 / 17:04, *.chello.pl

Szopen jak tak dalej pójdzie to może coś z Ciebie będzie

odpowiedz
Marcin - 16.06.2020 / 16:29, *.plus.pl

On + Mladenowic za darmo.Piekna sprawa.Mozna powalczyć w pucharach.

odpowiedz
Kwikwor - 16.06.2020 / 16:17, *.play-internet.pl

Kibicowanie Lechowi to musi być ciężkie przeżycie. Tam każdy z piłkarzy przebiera nogami aby zagrać w Legii.

odpowiedz
Felek - 16.06.2020 / 16:12, *.netfala.pl

Chodzą słuchy, że w Poznaniu maści proktologiczne zdrożały o 300% w ostatnich godzinach. Jest to efekt wysokiego popytu, który nie był notowany od czasów przejścia Hamalainena z łacha do Legii.

odpowiedz
Yes :) - 16.06.2020 / 15:29, *.centertel.pl

Przyjdzie czy nie przyjdzie zobaczymy. Ale w kartoflostanie wiedza ze możemy zapłacić więcej niż oni... maść na ból du... idzie tam w litrach :)))

odpowiedz
xman - 16.06.2020 / 15:06, *.play-internet.pl

Proponuje już dziś wysłać pyrom wagon maści od bólu dupy, będzie piekło!

odpowiedz
Ojciec k.... Roberta gumnego - 16.06.2020 / 15:06, *.plus.pl

I znowu wrzucacie info o jakimś transferze, który bazuje na plotce wielkiego znawcy Janekxa. Ciekawy jestem kiedy zacznie się traktować tego typa jak "ekspertów" przeglądu sportowego. Szkoda czasu na takie niesamowite "newsy"

odpowiedz
wicenty - 16.06.2020 / 15:05, *.lukman.pl

Dla mnie to on może być pod warunkiem że se zgoli te pióra z głowy!!!

odpowiedz
lucho_83 - 16.06.2020 / 14:56, *.81.66

Heheh przecież w Pyrlandii by mu tego nie wybaczyli :D

odpowiedz
Olaf - 16.06.2020 / 14:16, *.vectranet.pl

eeeech, mamy już kolejnego Czecha drewniaka (tak, wiem, chwilowo statystyki ma dobre bo mu piłka z poprzeczki spada na brzuch etc. ale poczekajcie 1 miesiąc i zobaczycie) więc nie wiem czy potrzebny nam kolejny gość, który akurat ma szczyt życiowej formy i zapewne w Legii by grał gorzej.... takich Śrutw i M ączyńskich to mieliśmy tutaj wiele....

... jedyny plus to wkurzenie pyr i chyba o to tylko chodzi ; )))

odpowiedz
Carlos Gdansk - 16.06.2020 / 14:11, *.chello.pl

Mieszkam w Gdansku.Miejscowi mowia,ze Mladenovic przejdzie do Legii.

odpowiedz
miet - 16.06.2020 / 14:08, *.wananchi.com

o panie....
to by bylo grubo.
ale kogos trza by bylo opchnac....

odpowiedz
M775 - 16.06.2020 / 14:07, *.orange.pl

Mógłby być dobry transfer o ile nie byłoby z nim tak jak z Carlitosem, który w Wiśle grał dobrze a u nas przeciętnie. Spróbować warto, tym bardziej, ze jest za darmo, zna polską ligę, obecna sytuacja pewnie też pozwala na negocjowanie lepszych (dla klubu) warunków finansowych.

odpowiedz
Pawciu - 16.06.2020 / 14:01, *.orange.pl

Transfery na linii Poznan- Warszawa odbywaja sie raczej w dyskrecji wiec ... chyba to malo realne.
Druga sprawa czy Gytkjaer wogole chcialby trafic do Legii a jezeli tak to czy by gral tak jak w Lechu (mam do tego spore obawy)

odpowiedz
Yerro - 16.06.2020 / 13:56, *.246.2

hehehe ale by było w poznaniu kisiel w majtach

odpowiedz
Bili - 16.06.2020 / 13:55, *.centertel.pl

Bardzo dobrze by było

odpowiedz
ass - 16.06.2020 / 13:46, *.t-mobile.pl

Rosołek Kante i Gytkjaer

odpowiedz
jack - 16.06.2020 / 13:46, *.249.78

no co tu duzo mowic, to bylby dobry transfer... :)

odpowiedz