fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: Legia punktuje PZPN

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa cały czas walczy o zmianę rozstrzygnięć w III lidze. W poniedziałek klub opublikował pismo, które jest odpowiedzią na stanowisko Komisji ds. Nagłych PZPN. Legia punktuje działaczy związkowych za brak odpowiednich reakcji.

16 czerwca PZPN odpowiedział Legii na wniosek o uchylenie decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zakończenia rozgrywek III ligi grupy 1 i wyznaczenie terminu rozegrania zaległego meczu 17. kolejki z Sokołem Ostróda:

"Komisja ds. Nagłych PZPN zapoznała się z treścią wniosku i wnikliwie przeanalizowała wyrażone w nim żądanie wraz z jego uzasadnieniem. (...) do prezesa WMZPN wystosowane zostało w dniu 22 maja 2020 roku pismo, w treści którego Prezes PZPN poddawał pod rozwagę możliwość organizacji przez WMZPN meczu pomiędzy dwiema drużynami, które nie rozegrały w sezonie ani jednego bezpośredniego spotkania, przy ewentualnym wsparciu organizacyjnym ze strony PZPN. Niestety jest to jedyne, co PZPN może uczynić w interesującej Legię sprawie.
WMZPN, niezależnie od tego, że jest członkiem PZPN, jest też samodzielnym stowarzyszeniem, któremu przysługują jemu tylko właściwe kompetencje. Do takiej wyłącznej właściwości WMZPN należy organizacja i prowadzenie rozgrywek piłkarskich III ligi (...) W związku z powyższym, WMZPN, jako wyłącznie uprawniony, stanowi i stosuje przepisy regulaminu"


W skrócie: PZPN umywa ręce, twierdząc, że nie jest uprawniony do rozpatrywania wniosków dotyczących III ligi i nie może przychylić się do wniosku Legii.

Trzy dni później do PZPN wpłynęła odpowiedź z Łazienkowskiej, w której punkt po punkcie klub przedstawia swoje racje. Według prawników Legii błędne jest twierdzenie Komisji ds. Nagłych, że prowadzenie rozgrywek jest wyłączną kompetencją WMZPN, ponieważ w 12 marca to zarząd PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek, a WMZPN jako podmiot prowadzący rozgrywki jest zobowiązany do przestrzegania statutu PZPN i każdy wojewódzki związek piłki nożnej niejako podlega pod PZPN, który sprawuje kontrolę nad swoimi członkami.

Legia więc podtrzymuje swój wniosek i liczy na niezwłoczne jego rozpatrzenie lub chce aby decyzję o uchyleniu uchwały kończącej rozgrywki przez WMZPN podjął zarząd PZPN.

Najbliższe posiedzenie zarządu PZPN odbędzie się w czwartek, 25 czerwca.

Pełną treść pisma Legii możecie przeczytać tutaj


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
SF - 23.06.2020 / 11:49, *.tpnet.pl

LEGIO dazymy do osiagniecia celu !!

odpowiedz
Ghu - 23.06.2020 / 11:15, *.centertel.pl

Tak tak zrobic dodatkowy mecz miedzy tymi druzynami legia wystawi pol pierwszego skladu co gra w ekstraklasie i tak sobie zrobia awans cwaniaki. Trzeba bylo grac cala runde i byc pierwsi w tabeli to by awans byl.

odpowiedz
Pawciu - 23.06.2020 / 07:16, *.orange.pl

"Pilkarski poker"

odpowiedz
Nie odpuszczać! - 23.06.2020 / 03:25, *.chello.pl

Świetny wniosek, fajnie że w Legii jest coraz więcej profesjonalizmu niemal w każdym aspekcie. Wyobrażacie sobie takie pismo za czasów Miklasa albo jeszcze wcześniej?

odpowiedz
Olaf - 23.06.2020 / 00:03, *.vectranet.pl

kolejny wałek kolesi z WMZPN - ciekawe jak długo jeszcze te leśne dziadki będą takie numery kręcić...

odpowiedz
WiELKI SOKÓŁ - 22.06.2020 / 23:18, *.centertel.pl

Jednak najpiękniejszą kobietą na świecie jest Angelika Hallman z Gdyni.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.