Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com

Gwilia najlepszy

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2019/20 nie było w zespole Legii zawodnika, który zdominowałby klasyfikację kanadyjską. Ostatecznie najwięcej punktów zdobył Walerian Gwilia, a tuż za nim uplasował się Jose Kante. Na trzeciej pozycji ex aequo znaleźli się Jarosław Niezgoda (najskuteczniejszy zawodniki drużyny, 14 goli) i Paweł Wszołek (najlepszy asystent, 9).

Bilans sezonu 2019/20
50 meczów: 28 zwycięstw - 10 remisów - 12 porażek, bramki: 85-42

76 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 20 padło po strzałach z główki. 67 to gole z akcji, 14 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 4 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 21 trafień. W tym samym okresie również najwięcej traci - 11 goli przeciwników.

Najmniej bramek traci w pierwszym kwadransie spotkania - między 1-15 minutą tylko czterokrotnie rywale zdołali pokonać bramkarza stołecznej drużyny.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,12 l.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)