Artur Boruc - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Boruc najstarszym zawodnikiem w historii

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Artur Boruc został najstarszym zawodnikiem w historii Legii. W dniu meczu z GKS Bełchatów bramkarz naszego klubu miał dokładnie 40 lat 5 miesięcy i 23 dni i pobił osiągnięcie Pawła Akimowa (38 lat, 7 miesięcy, 27 dni) z 1936 roku. Ostatnim zawodnikiem, który był bliski wyprzedzenia Akimowa był Arkadiusz Malarz. Jednak w sezonie 2018/2019 nie było mu dane wystąpić w rundzie wiosennej.

Najstarsi piłkarze w historii Legii (w nawiasie rok ostatniego meczu)
1. Artur Boruc - 40 lat, 5 miesięcy i 23 dni (2020)
2. Paweł Akimow - 38 lat, 7 miesięcy, 27 dni (1936)
3. Arkadiusz Malarz - 38 lat, 4 miesiące, 7 dni (2018)
4. Marek Jóźwiak - 37 lat, 9 miesięcy, 19 dni (2005)
5. Lucjan Brychczy - 37 lat, 8 miesięcy, 29 dni (1972)
6. Marek Saganowski - 37 lat, 6 miesięcy, 15 dni (2016)
7. Radosław Cierzniak - 37 lat, 2 miesiące, 25 dni (2020)
8. Michał Żewłakow - 37 lat, 1 miesiąc, 10 dni (2013)
9. Tomasz Kiełbowicz - 36 lat, 9 miesięcy, 10 dni (2012)
10. Inaki Astiz - 36 lat, 8 miesięcy, 14 dni (2020)



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Ja - 19.08.2020 / 15:09, *.t-mobile.pl

3/10 z tego roku, kiepsko to wygląda.

odpowiedz
Bond - 17.08.2020 / 22:38, *.centertel.pl

To będzie historia godna przypomnienia

odpowiedz
To byly czasy :) - 17.08.2020 / 18:48, *.plus.pl

Pamietam Artur jak miales 17lat i smiali sie ze mnie, ze widze w Tobie przyszlego reprezentanta :) 23 lata minely jak jeden dzien :) ja je dobrze wykorzystalemn i mam co wspominac ;) a Ty? Do zobaczenia wkrotce u Ciebie w miescie :)

odpowiedz
matus007 - 16.08.2020 / 21:18, *.play-internet.pl

100 LAT !!!!, ARTURO !!!

odpowiedz
grzeziek - 16.08.2020 / 16:26, *.centertel.pl

Dziwna twarz Artura. Chyba bronił na kacu :)

odpowiedz
Mareczek - 16.08.2020 / 14:20, *.centertel.pl

Do 45 faken bedzie grał faken

odpowiedz
Włodeczek - 16.08.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

Faken jeszcze trochę i będzie rekord straconych bramek.

odpowiedz
BoLec - 16.08.2020 / 10:44, *.chello.pl

Sparing i mecz pucharu Polski pokazuje, że Boruc puszcza wszystko co leci w stronę bramki. Po co nam taki bramkarz?

odpowiedz
Stas - 16.08.2020 / 10:21, *.virginm.net

To teraz co tydzien bedzie taka informacja

odpowiedz
Małopo(L)ska - 16.08.2020 / 03:42, *.play-internet.pl

Kielbowicz szacunek (L)

odpowiedz
Józefowianin - 16.08.2020 / 00:09, *.chello.pl

Szacunek Artur myślałem że już nie wrócisz!

odpowiedz
Elquatro - 15.08.2020 / 19:46, *.chello.pl

Dziennikarz: Aiden McGeady ma siniaka pod okiem..
Boruc: Pomidor

odpowiedz
atmosferic - 15.08.2020 / 16:19, *.orange.pl

Jaja jak berety - Piast byl w stanie wyciagnac Swierczoka, a Legia nie? Kolejna porazka dzialu skautingowego.

odpowiedz
O( L )imp - 15.08.2020 / 14:56, *.vectranet.pl

trzy mecze i ława. po piątym, będzie szukał formy w rezerwach.

odpowiedz
Kolo - 15.08.2020 / 13:36, *.tpnet.pl

@WAWA Orbitek: Cierzniak to fajtłapa!

odpowiedz
Siwy - 15.08.2020 / 13:16, *.as9105.com

Jeszcze dobrze się nie rozsiadł a już bije rekordy!!!! :-)

odpowiedz
Paolo835 - 15.08.2020 / 13:07, *.236.99

Jakby Pana Lucjana wprowadzić na ostatnie minuty to byłby rekord nie do pobicia ????

odpowiedz
(L)istek - 15.08.2020 / 12:26, *.play-internet.pl

Pamiętam jak debiutował(chyba w 2002)jak strzelał gola Widzewowi mnie nie było bo żyleta była zamknięta.W tym sezonie a może za 3 mam nadzieję zobaczyć ostatni mecz Artura w barwach Legii i jego bogatej historii.(L)WFH

odpowiedz
Adam - 15.08.2020 / 11:55, *.chello.pl

Jakiś nędzny ten junior. Stary i wpuścił praktycznie wszystkie strzały przeciwników.

odpowiedz
Marcel - 15.08.2020 / 11:28, *.t-mobile.pl

Boruc jest przekozak pod każdym względem, ale cały czas nie mogę przeboleć tego, że Arek Malarz od nas odszedł. Myślę, że spokojnie mógł jeszcze pograć sezon lub dwa i dopiero wtedy zakończyć karierę. Szkoda.

odpowiedz
nie potrzebny brzusio - 15.08.2020 / 11:21, *.com.pl

Trochę brzuszek Arturek ma :) - będzie trzeba na treningach trochę go zgubić :)

odpowiedz
WAWA Orbitek - 15.08.2020 / 08:55, *.77.248

Boruc na ławę!
Cierzniak i młodzi dużo lepsi.
A ten z automatu ma miejsce po znajomości w składzie.
Wstyd!

odpowiedz
K - 15.08.2020 / 08:43, *.centertel.pl

Jeden celny strzał na bramkę i gol. Kiepska statystyka. No ale czasami tak bywa...

odpowiedz
Bródno - 15.08.2020 / 07:43, *.chello.pl

Artur jak wino ..

odpowiedz
Gazeta - 15.08.2020 / 07:30, *.jmdi.pl

No i?

odpowiedz