REKLAMA

Legia przeoczyła informację o zakażeniu

Wiśnia, źródło: Super Express - Wiadomość archiwalna

To jedna z osób pracujących w klubie nie podjęła odpowiednich działań w związku z zakażeniem członka sztabu szkoleniowego koronawirusem - podaje "Super Express". 29 lipca po przeprowadzonych badaniach pracownik mistrzów Polski przeoczył informację o pozytywnym wyniku testu, która spłynęła do klubu w nocy. Uniemożliwiło to szybką izolację chorego i spowodowało, że wszyscy żyli w nieświadomości, że pracują na co dzień z osobą zakażoną.

- Wiemy już, że popełniony został błąd ludzki, w wyniku którego przeoczony został pozytywny wynik u jednego z członków sztabu. Osoba winna przeoczenia została już odsunięta od pracy z zespołem - mówi rzecznik prasowy Legii Iza Kruk cytowana przez Super Express.

Dopiero w piątek rano 7 sierpnia sanepid telefonicznie poinformował klub, że jedna z osób miała wynik pozytywny. Spowodowało to spore zamieszanie, co w konsekwencji doprowadziło do odwołania niedzielnego meczu o Superpuchar Polski z Cracovią.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.