Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Reprezentacja Polski

Powołania dla legionistów

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał kadrę na wrześniowe mecze Ligi Narodów z Holandią (4 września, Amsterdam) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września, Zenica). W kadrze znalazło się dwóch legionistów - Artur Jędrzejczyk i Michał Karbownik.

Kadra:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio, Włochy)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Chicago Fire, USA), Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty, Kazachstan), Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC, Anglia), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Damian Kądzior (GNK Dinamo, Chorwacja), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Jakub Moder (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
m4 - 25.08.2020 / 13:50, *.plus.pl

teraz jak sie rozjada i wroca z jakims tyfusem to bedzie po lidze mistrzow

odpowiedz
WAWA Orbitek - 25.08.2020 / 09:11, *.play-internet.pl

brzęczek to tak jak vuko - typowy wuefista

odpowiedz
znajca - 25.08.2020 / 06:31, *.com.pl

Karbownik dołuje z formą od początku roku. Z meczu na mecz jest coraz mizerniej. Może jednak powinien wyjechać?
Od czasów Koźmińskiego, reprezentacja cierpi na wieczny brak lewego obrońcy, stąd to powołanie. Krótkiego epizodu Bronowickiego u Beenhakkera nie liczę. Wawrzyniak grał poniekąd z przymusu, Rybus jest permanentnie kontuzjowany, Jach pojawił się jak meteor i znikł, ostatnio był Reca, ale jak widać powołania nie dostał. Zapewne znowu Bereszyński będzie udawał, że potrafi grać lewą nogą.

odpowiedz
Pusia - 24.08.2020 / 23:17, *.vectranet.pl

A lewus co tyłkiem na polskiej fladze siedział to gdzie?!

odpowiedz
zp - 24.08.2020 / 23:10, *.chello.pl

Może nie w temacie ale czy z Joelem Valencią jest coś na rzeczy czy farmazon-plotka transferowa ?

odpowiedz
Lach sroznan - 24.08.2020 / 22:15, *.centertel.pl

A gdzie atmosferic ? W 10 lidze ostatnio chyba coś strzelił. Ale hajs się zgadza 40000 miesięcznie.

odpowiedz
Hladka - 24.08.2020 / 22:10, *.centertel.pl

Nie powinno się powoływać ludzi którzy zamiast ambicji mają tylko dolary w głowie. ( czytaj buksa )

odpowiedz
kot - 24.08.2020 / 21:52, *.chello.pl

dla mnie Karbownik przy obecnej formie to jakieś nieporozumienie z tym powołaniem

odpowiedz
Wojtas - 24.08.2020 / 21:42, *.98.20

A Lewy bez powołania.?!

odpowiedz
zp - 24.08.2020 / 21:05, *.centertel.pl

No i gitara, Milik będzie mógł się w końcu wykazać. @Arek - mało, ale po to jest akademia żeby było więcej, póki co Lech przoduje, zobaczymy co z tego wyjdzie.

odpowiedz
Arek - 24.08.2020 / 20:34, *.t-mobile.pl

Mało tych powołań z Legii.

odpowiedz
Mirosław T. - 24.08.2020 / 20:19, *.plus.pl

Możecie sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrene :D

odpowiedz
Łukasz - 24.08.2020 / 17:49, *.play-internet.pl

Bochniewicza to ja bym u nas w Legi widział, a z tego co wiem , to jeszcze tylko rok kontraktu ma z Górnikiem.

odpowiedz
maf20 - 24.08.2020 / 17:34, *.centertel.pl

Brakuje Vesovic-a. Karbownik na tej pozycji o klasę niżej. Mam nadzieję, że to brak formy.

odpowiedz
DanieLo - 24.08.2020 / 16:39, *.myvzw.com

Karbownik jak na razie nie zasłużył. Oby palma nie odbiła jeszcze bardziej. Na razie gra poniżej oczekiwań i własnych mozliwosci

odpowiedz
PLBBOY - 24.08.2020 / 16:12, *.play-internet.pl

Mam nadzieję, że jak przyjdzie czas, Legia nie puści kadrowiczów z drugiego zespołu na młodzieżówkę. Niech sobie biorą ogórków z sokoła psia dziura.

odpowiedz
Jarosław - 24.08.2020 / 16:06, *.play-internet.pl

A gdzie Slawomir Peszkooo

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 24.08.2020 / 16:01, *.vectranet.pl

Wyjdzie szydło z worka jak Lewego w składzie brak i kadrowicze z Kazachstanu czy USA tu przylatują...

odpowiedz
Cezary1916 - 24.08.2020 / 15:55, *.play-internet.pl

A gdzie Lewandowski?

odpowiedz
Tarcho - 24.08.2020 / 15:42, *.centertel.pl

I lewego nie powołał

odpowiedz
Stas - 24.08.2020 / 15:41, *.virginm.net

E a gdzie Niezgoda

odpowiedz
... - 24.08.2020 / 15:30, *.master.pl

Brzęczek wybitny trenerzyna.. a gdzie powołanie dla Boruca ??

odpowiedz