Liga Narodów

Holandia 1-0 Polska

Woytek - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu Ligi Narodów 2020/21 rozegranym w Amsterdamie Polska przegrała 0-1 z Holandią. W meczu nie zagrało dwóch powołanych legionistów - Artur Jędrzejczyk i Michał Karbownik spędzili całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, a Polacy szukali swoich szans w kontrach. Holendrzy mieli jednak dość mocno rozregulowane celowniki. Pierwszą groźną sytuację "Biało-Czerwoni" stworzyli po kontrze w 32. minucie. Mateusz Klich zagrał prostopadłą piłkę do Tomasza Kędziory, który wypatrzył na 15 metrze Krzysztofa Piątka. Napastnik Herty BSC uderzył mocno pod poprzeczkę, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Frenkie de Jong trafił w słupek.

W 57. minucie ładną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który obronił próbę lobu nr Memphisa. Niestety 4 minuty później dośrodkowanie w pole karne Polski, Bereszyński złamał linię spalonego, a następnie nie sięgnął piłki, która spadła prosto na nogę Hansa Hateboera. Prawy obrońca Holandii podał ją do Stevena Bergwijna, któremu pozostało tylko wpakować piłkę do pustej bramki.

Kolejne spotkanie "Biało-Czerwoni" rozegrają w poniedziałek, 7 września o godzinie 20:45 w Bośni i Hercegowinie.

Liga Narodów: Holandia 1-0 (0-0) Polska
0-1 - 61' Steven Bergwijn

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 4. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 19. Sebastian Szymański, 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Mateusz Klich, 20. Piotr Zieliński (77' 9. Jakub Moder), 21. Kamil Jóźwiak (71' 11. Kamil Grosicki) - 23. Krzysztof Piątek (53' 7. Arkadiusz Milik)

żółte kartki: De Roon, Depay , de Jong (Holandia) - Piątek, Klich, Glik, Bednarek (Polska)

sędzia: Georgi Kabakow (Bułgaria)