Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści nie pograli w reprezentacjach

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wrześniowym terminie reprezentacyjnym niewielu legionistom było dane bronić barw narodowych na boisku. Artur Jędrzejczyk i Michał Karbownik, powołani przez Jerzego Brzęczka do reprezentacji A na spotkania Ligi Narodów z Holandią (0-1) i Bośnią i Hercegowiną (2-1), oba spotkania przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Podobnie było z Filipem Mladenoviciem, który nie dostał szansy na występ w meczach Serbii z Rosją (1-3) i Turcją (0-0). Z kolei Walerian Gwilia mecz Gruzji z Estonią (1-0) obejrzał z trybun, a starcie z Macedonią Północną (1-1) z wysokości ławki rezerwowych.

W reprezentacji młodzieżowej U-21 prowadzonej przez Czesława Michniewicza najwięcej minut zagrał Bartosz Slisz. Legionista wystąpił w całym meczu z Estonią (6-0) i ostatnie 12 minut w starciu z Rosją (1-0). Maciej Rosołek dostał szansę jedynie w końcówce meczu z Estonią, a Mateusz Hołownia nie zagrał ani minuty.

W reprezentacji U-19 prowadzonej przez Jacka Magierę krótką szansę otrzymał Ariel Mosór, który wszedł na ostatnie 7 minut meczu z Niemcami (1-1). Nikodem Niski i Szymon Włodarczyk nie pojawili się na placu gry. Drugi mecz młodzieżówki z Czechami nie odbył się z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem w czeskiej drużynie.

Bilans występów legionistów w reprezentacjach:

Bartosz Slisz - 90 minut (U-21 Estonia 0-6 Polska), 12 minut (U-21 Polska 1-0 Rosja)
Maciej Rosołek - 22 minuty (U-21 Estonia 0-6 Polska) / 2 mecze
Ariel Mosór - 7 minut (U-19 Polska 1-1 Niemcy)
Artur Jędrzejczyk - 0 minut / 2 mecze
Michał Karbownik - 0 minut / 2 mecze
Walerian Gwilia - 0 minut / 2 mecze
Filip Mladenović - 0 minut / 2 mecze
Mateusz Hołownia - 0 minut / 2 mecze
Szymon Włodarczyk - 0 minut / 1 mecz
Nikodem Niski - 0 minut / 1 mecz

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.