Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com

Wisła Płock 0-1 Legia Warszawa

Wymęczona wygrana

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała w piątkowy wieczór na wyjeździe Wisłę Płock. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Tomas Pekhart, który głową pokonał bramkarza rywali. Występ graczy Aleksandara Vukovicia, szczególnie w drugiej połowie, był jednak daleki od ideału.

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Woytka

Od początku meczu lepiej prezentowali się piłkarze Legii. Nie mieli oni problemów z konstruowaniem akcji ofensywnych, a w 10. minucie spotkania powinni wyjść na prowadzenie. Wtedy piłkę przed polem karnym otrzymał Andre Martins, ale jego mierzone uderzenie trafiło jedynie w poprzeczkę. Sytuację starał się jeszcze ratować Bartosz Kapustka. Strzał pomocnika w świetnym stylu wybronił jednak Krzysztof Kamiński. Goście na tle gospodarzy wyglądali jednak dotychczas dużo lepiej, co mogło napawać optymizmem przed kolejnymi minutami. Z biegiem czasu brakowało dobrych okazji, ale wreszcie w 30. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola. Do wrzutki ze skrzydła znakomicie wyszedł Tomas Pekhart i świetną główką wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Od tego momentu przewaga "Wojskowych" zaczęła rosnąć. Wisła nie potrafiła w żaden sposób zagrozić przeciwnikom. W 36. minucie mogło być już 2-0. Z prawego skrzydła dokładnie piłkę dośrodkował jeden z legionistów, a interwencja obrońcy Wisły omal nie skończyła się golem samobójczym. Tuż przed przerwą piłkarze z Płocka mieli szansę na remis. Niewiele sprzed pola karnego z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Szwoch, jednak futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy upłynął spokojnie. Dopiero w 60. minucie do wysiłku zmuszony został Artur Boruc. Bramkarz mistrzów Polski udanie odbił do boku mocną próbę Damiana Rasaka. Potem przewaga gospodarzy niespodziewanie zaczęła rosnąć. Legia cofnęła się na swoją połowę i niepotrzebnie oddała pole przeciwnikom. Wkrótce legionistów od utraty gola uratował Bartosz Slisz, który wybił z linii bramkowej piłkę po sytuacyjnym strzale Cilliana Sheridana.

Druga połowa była tragiczna w wykonaniu legionistów. Całkowicie dali się zdominować rywalom i kwestią czasu wydawało się, kiedy dadzą sobie strzelić gola. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Wisła była o krok od wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Patryk Tuszyński i piłką o krok minęła lewy słupek. Do końca meczu nie działo się zbyt wiele ciekawego. Legioniści grali słabo i niestety potwierdziło się, że nie są aktualnie w zbyt wysokiej formie.

Artur Boruc 1
66' Michał Karbownik 14
Artur Jędrzejczyk 55
William Remy 44
Filip Mladenović 25
83' Bartosz Kapustka 67
Bartosz Slisz 99
83' Andre Martins 24
Luquinhas 82
69' Jose Kante 20
Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
Igor Lewczuk 5
69' Walerian Gwilia 8
Luis Rocha 16
Mateusz Cholewiak 17
83' Rafael Lopes 21
Inaki Astiz 34
83' Maciej Rosołek 39
66' Paweł Stolarski 41
Trener: Radosław Sobolewski
Asystent trenera: Mariusz Kondak
Kierownik drużyny: Piotr Soczewka
Masażyści: Marcin Miecznikowski, Krzysztof Mysera
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Sebastian Wołowicz
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot