Koszykówka

Legia Warszawa 84-64 Polski Cukier Toruń

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zaległym meczu 3. kolejki PLK rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała 84-64 z Polskim Cukrem Toruń. Jest to czwarte zwycięstwo "Zielonych Kanonierów" w piątym meczu tego sezonu. Po pięciu kolejkach Legia zajmuje pozycję wicelidera ze stratą 1 punktu do Stelmetu Zielona Góra.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 84 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Torunianie od początku podyktowali warunki gry, szybko odskakując na 8 punktów. Jednak gospodarze nie składali broni i nie pozwolili rywalom odjechać bardziej. Wręcz przeciwnie, bo pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem "Twardych Pierników" 21-19.

Pierwsza połówka drugiej odsłony to 3-5 punktowe prowadzenie gości, ale przed przerwą lepiej punktowali legioniści i do szatni schodzili prowadząc 40-37.

Trzecia kwarta to bardzo dobra postawa w obronie i w ataku - szczególnie w końcówce, gdy legioniści zdobyli 10 punktów z rzędu a torunianie żadnego. To zaowocowało odskoczeniem na 14 punktów przed decydującą częścią spotkania.

Czwarta kwarta zaczęła się także pomyślnie dla podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy w pewnym momencie prowadzili 18 punktami (71-53) i do końca kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie zwyciężyli aż 20 punktami.

Kolejne spotkanie "Zieloni Kanonierzy" rozegrają we wtorek, 29 września o godzinie 17:35. Mecz odbędzie się także na Bemowie, a rywalem będzie Spójnia Stargard.

PLK: Legia Warszawa 84-64 Polski Cukier Toruń
Kwarty: 19-21, 21-16, 21,10, 23-17