Legia - KS Gniezno - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 5-0 KS Gniezno

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 3. kolejki 1. ligi futsalu rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała 5-0 z KS Gniezno.

Fotoreportaż z meczu - 70 zdjęć Woytka

Pierwsze minuty były dla legionistów trudne, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Tomasz Warszawski. W 8. minucie przepięknym strzałem w okienko popisał się Mariusz Milewski i dał Legii prowadzenie. Na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu na 2-0 podwyższył Mateusz Gliński, a po szóstym faulu gości przedłużony rzut karny wykorzystał Mariusz Milewski.

Przez 10 minut drugiej części gry żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola, choć Legia trzykrotnie trafiła w słupek. W końcu 34. minucie Paweł Tarnowski strzelił do celnie do pustej bramki z polowy boiska. 34 sekundy przed końcem ponownie do siatki trafił Tarnowski i ustalił wynik na 5-0 dla Legii. Za tydzień nasz zespół czeka wyjazdowe spotkanie z Futsalem Szczecin.

Futsal: Legia Warszawa 5-0 (3-0) KS Gniezno
1-0 - 7:45 Mariusz Milewski
2-0 - 18:14 Mateusz Gliński
3-0 - 18:50 Mariusz Milewski (przedłużony karny)
4-0 - 33:07 Paweł Tarnowski
5-0 - 39:26 Paweł Tarnowski

Legia: Tomasz Warszawski - Mateusz Gliński, Krzysztof Jarosz, Adam Grzyb, Mariusz Milewski (k) oraz Mateusz Taradejna (bramkarz, nie grał), Adam Świątkowski (br), Paweł Juchniewicz, Paweł Tarnowski, Bartłomiej Świniarski, Grzegorz Och, Kamil Wąchocki.
trener: Paweł Juchniewicz

KS Gniezno: Dawid Dymek - Oktawian Solecki, Marcin Greser, Szymon Urtnowski, Adam Alamenciak oraz Dawid Kasprzyk (br), Paweł Kaźmieczak (k), Bartosz Szeliga, Bartosz Simiński, Dariusz Rychłowski, Mikołaj Bereźnicki, Szymon Lewandowski, Jakub Szydzik.
trener: Adam Heliasz

Sędziowie: Henryk Bąk (główny), Tomasz Wanicki (asystent) i Mariusz Bors (stolikowy)