Kamil Grosicki - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Hat-trick Grosika, asysta Karbownika

Polska 5-1 Finlandia

Wiśnia i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu towarzyskim rozegranym w Gdańsku Polska pokonała Finlandię 5-1. W reprezentacji zadebiutował wypożyczony do Legii Warszawa Michał Karbownik i zanotował jedną asystę. Trzy bramki zdobył Kamil Grosicki, były gracz stołecznego klubu.

Od samego początku Polacy nie pozostawiali złudzeń, kto jest w tym spotkaniu faworytem. Podopieczni Jerzego Brzęczka przeprowadzali składne akcje skrzydłami, które jednak dwukrotnie źle sfinalizował Kamil Grosicki. W 9. minucie gry pomocnik był już bardziej precyzyjny, kiedy płaskim strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans Jessemu Joronenowi. Asystę przy otwarciu wyniku zaliczył Arkadiusz Milik, który w przytomny sposób odegrał futbolówkę do kolegi z drużyny. Kilka minut potem "Grosik" po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wszystko rozpoczęło się na prawym skrzydle, gdzie pojawił się Jakub Moder. Zawodnik Lecha podał po ziemi w pole karne, gdzie niepilnowany Grosicki huknął pod poprzeczkę, podwyższając prowadzenie Polaków. "Biało-czerwoni" kontrolowali boiskowe wydarzenia, a Finowie mogli liczyć jedynie na sporadyczne kontry. W 21. minucie po raz pierwszy dobrą interwencję zanotował bramkarz przyjezdnych. Joronen pewnie złapał piłkę kopnięta z dystansu przez Karola Linettego.

Środowy wieczór należał jednak do jednego piłkarza - Kamila Grosickiego. Siedem minut przed przerwą reprezentant Polski zaliczył hattricka, gdy wykorzystał złe wybicie jednego z obrońców i strzałem przy słupku wpakował piłkę po raz kolejny do siatki. Niebawem okazję na gola miał również Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli wyszedł w górę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak niestety jego próba głową przeleciała obok słupka. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi Polaków, którzy zasłużenie zeszli do szatni przy wysokim prowadzeniu.

Druga część gry nie była już tak efektowna, trener dokonał wielu zmian, ale ostatecznie kibice ponownie obejrzeli trzy gole. W 53. minucie na 4-0 podwyższył Krzysztof Piątek, który wykorzystał podanie Damiana Kądziora. W 68. minucie błąd pod własnym polem karnym popełnił Bochniewicz i Finowie przejęli piłkę. Choć wcale nie przyspieszyli akcji, to Niskanen popisał się ładnym technicznym strzałem z ok. 16 metrów pokonał Bartłomieja Dąbrowskiego. W 87. minucie wynik spotkania ustalił Arkadiusz Milik. Piłkarz Napoli wykorzystał dobre podanie z prawej strony karnego od Michała Karbownika.

Polska 5-1 (3-0) Finlandia
1-0 - 10' Grosicki
2-0 - 18' Grosicki
3-0 - 38' Grosicki
4-0 - 53' Piątek
4-1 - 68' Niskanen
5-1 - 87' Milik

Polska: 12. Bartłomiej Drągowski - 18. Bartosz Bereszyński (62' 20. Alan Czerwiński), 5. Jan Bednarek, 3. Sebastian Walukiewicz (46' 2. Paweł Bochniewicz), 16. Michał Karbownik - 17. Damian Kądzior (82' 21. Kamil Jóźwiak), 9. Jakub Moder (61' 10. Grzegorz Krychowiak), 8. Karol Linetty, 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki (62' 13. Rafał Pietrzak) - 23. Krzysztof Piątek (72' 14. Mateusz Klich)

Finlandia: 12. Jesse Joronen - 17. Nikolai Alho, 15. Leo Väisänen, 5. Juhani Ojala, 22. Daniel O'Shaughnessy (46' 18. Jere Uronen), 16. Juha Pirinen (46' 8. Robert Taylor) - 11. Rasmus Schüller, 21. Thomas Lam (46' 14. Ilmari Niskanen), 19. Joni Kauko (62' 6. Glen Kamara) - 9. Fredrik Jensen (82' 13. Pyry Soiri), 20. Joel Pohjanpalo (62' 7. Rasmus Karjalainen)

sędziował: Michal Očenáš (Słowacja)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Goclaw - 08.10.2020 / 16:24, *.centertel.pl

IGA SWIÁTEK W FILANE !!! GRATULACJE PANI IGO ????!!!

odpowiedz
Arek - 08.10.2020 / 16:19, *.tpnet.pl

Karbo dał asystę będąc na skrzydle. A najbardziej w tym meczu rozbawił mnie Krychowiak.

odpowiedz
mackiki - 08.10.2020 / 15:31, *.chello.pl

zachwyty po zwyciestwie w meczu o gówno

odpowiedz
Adi - 08.10.2020 / 13:27, *.play-internet.pl

Krychowiak popełnił więcej strat i błędów niż karbownik z moderem przez cały mecz.

odpowiedz
Adi - 08.10.2020 / 13:27, *.play-internet.pl

Krychowiak popełnił więcej strat i błędów niż karbownik z moderem przez cały mecz.

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 08.10.2020 / 09:57, *.play-internet.pl

Widac po meczu jak beznadziejny byl wuefista vuko wszyscy mlodzi odejda szybko od nas bo w domu spokojnej starosci jaka jest Legia wola emerytow jak boruc nedza cholrwiak gwila astis lewczuk lopes martins antolic - tych ludzo nie chce zaden szanujacy sie klub zagranica bo w europie nawet srednim klubie trzeba biegac 90 min a w Legi trzeba robic grozne miny ( jedza ) i machac lapami (antolic )...

odpowiedz
mucosit - 08.10.2020 / 09:42, *.plus.pl

Za wikipedią.
Swoje pierwsze kroki stawiał w drużynie MKP Gorzów Wielkopolski[1], skąd w wieku 13 lat przeniósł się do Legii Warszawa[2]. Tam występował w drużynach juniorskich oraz zaliczył jeden występ w w sezonie 2016/2017 w rezerwach Legii[3]. Po sezonie odszedł do Pogoni Szczecin, gdzie miał otrzymywać więcej szans na grę i łatwiej przebić się do pierwszej drużyny[4]. W Ekstraklasie zadebiutował 7 kwietnia 2018 w wyjazdowym meczu przeciwko Legii zmieniając w końcówce meczu Tomasza Hołotę[5].

15 stycznia 2019 Walukiewicz podpisał 4,5-letni kontrakt z Cagliari Calcio, jednocześnie podpisana została umowa wypożyczenia zawodnika do Pogoni Szczecin (Walukiewicz pozostał zawodnikiem „Portowców” do lata 2019 roku)[6][7]. W Cagliari zadebiutował 5 grudnia 2019, rozgrywając cały mecz Pucharu Włoch z Sampdorią[8].

Latem 2017 zakontraktowano:
Do klubu

4 lipca 2017 PO 13 Polska Łukasz Moneta Polska Ruch Chorzów 150 tys. € [7]

6 lipca 2017 PO 31 Polska Krzysztof Mączyński Polska Wisła Kraków 450 tys. € [8]

10 lipca 2017 OB 7 Portugalia Hildeberto Pereira Portugalia SL Benfica [9]

12 lipca 2017 NA 99 Albania Armando Sadiku Szwajcaria FC Zürich [10]

20 lipca 2017 NA 8 Włochy Cristian Pasquato Włochy Juventus F.C. [11]

14 sierpnia 2017 OB 34 Hiszpania Iñaki Astiz Ventura Wolny agent Za darmo [12]

oraz przedłożono kontakt z Mateuszem Zyro

Według Wikipedii Astiz rozegrał od 2017 33 spotkania.

oceńcie sami. Ja mam dziwne przeczucie ze u nas nie potrafią się skupić na więcej niż jednym talencie. Był Szymański to promujemy. sprzedaliśmy to dawaj Majeckiego. sprzedany to dawaj Karbownika (ostatnio na chama w pomocy)

Ciekawe kto będzie następny bo skoro lekko oddajemy talenty to pewnie ich mamy pod dostatkiem .

O akademi Lecha trzeba wspomnieć było ich 4( Bednarek, Linetty, Moder, Jóżwiak) oraz Bereszyński. Ok my oszlifowaliśmy Bereszyńskiego ale kwota za tego obrońcę była ochyba 2,5 mln euro w porównaniu z obrońcą Bednarkiem 6mln wygląda naprawdę blado

odpowiedz
Felek - 08.10.2020 / 09:12, *.netfala.pl

Brzęczek wont nieudaczniku!

odpowiedz
Rio - 08.10.2020 / 08:59, *.oxynet.pl

Krychowiak powinien sobie już dać spokój z Reprezentacją Polski. Jest fatalny.

odpowiedz
Normalny człowiek - 08.10.2020 / 08:57, *.net.pl

Brawo Polacy! Dobry występ. Fakt, że na tle Finlandii B, ale my zrobiliśmy swoje. Dobry mecz Karbo! Ogólnie dobre wrażenie zrobiła młodzież plus kilku etatowych reprezentantów. Zgrywać się, budować formę, stworzyć team i pojechać na to Euro z podniesionymi głowami!

odpowiedz
Pytanie 2 - 08.10.2020 / 08:48, *.chello.pl

A dlaczego redakcja nie wrzuca już newsów o sukcesach Igi Świątek? Kiedyś każdy awans do kolejnej rundy był tu odnotowany a dziś cisza po podwojnym awansie do półfinałów Rollanda Garrosa.

Chciałbym poznać faktyczne przyczyny, ale odpowiedzi bez sensu również mile widziane;)

odpowiedz
Pytanie - 08.10.2020 / 08:38, *.chello.pl

A czemu nie grał Hradecky 83, chyba najwyżej oceniony fiński piłkarz w FIFA 2021?

Chciałbym poznać faktyczny powód, ale odpowiedzi bez sensu również mile widziane.

odpowiedz
pnk - 08.10.2020 / 03:55, *.chello.pl

Mamy dłuższą ławkę niż Finlandia, i tyle.

odpowiedz
Robert - 08.10.2020 / 00:11, *.com.pl

Najlepszy był Krycha. Najbardziej mnie rozśmieszał :) Raz o mało się o piłkę nie przewrócił, jakby była z ołowiu albo marmuru. Ciekawe jak mu trenejro wytłumaczy , że od momentu kiedy wpuścił go na boisko, zrobiło się tylko śmieszniej , a nie lepiej, a w tej grze nie o to chodzi.
A młodzież przeważnie na plus.

odpowiedz
Radom L - 07.10.2020 / 23:14, *.play-internet.pl

Iga Świątek i długo długo nic !!!

odpowiedz
kamyk - 07.10.2020 / 23:00, *.play-internet.pl

Karbo poszedł za plewy , dziś było widać ile może zdziałać młodzież a w Legii parada emerytów i kiepska atmosfera zepsutych grajcarów.Może na ten superpuchar posłać właśnie młokosów i na pewno nie zawiodą ... Staruszkowie boją się Covidu i ich zablokowało...

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 07.10.2020 / 22:50, *.centertel.pl

A w Legii gra dno...

odpowiedz
Rafa(L) Tarczyn - 07.10.2020 / 22:50, *.centertel.pl

Mogli poczekać z tym transferem Karbownika do dnia jutrzejszego.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.10.2020 / 22:38, *.centertel.pl

Karbownik zostal sprzedany za kieszonkowe...Pojedzie na Euro i bedzie wart co najmniej 20 mln E...

odpowiedz
Bili - 07.10.2020 / 22:38, *.centertel.pl

Karbownik to wciąga nosem tego słabego modera

odpowiedz