Rafał Krajewski mistrzem Polski w st. klasycznym

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, w których wystartowało dwóch zawodników naszego klubu. Rafał Krajewski zdobył tytuł mistrza Polski (po raz trzeci z rzędu) w kategorii -130 kilogramów, zaś Salman Khucheev był siódmy w kat. -67 kg. W klasyfikacji drużynowej, Legia uplasowała się na miejscu dziewiątym.

W finałowej walce, tak jak przed rokiem, Rafał Krajewski mierzył się Rafałem Płowcem z Olimpijczyka Radom. Podczas MP w Kartuzach legionista zwyciężył 7-1. Tym razem podopieczny Ksawerego Biedermana nie pozostawił cienia szansy zawodnikowi gospodarzy i już po 55 sekundach pojedynku, po pięknym suplesie zakończonym technicznym tuszem, ręka Krajewskiego została uniesiona przez sędziego w geście triumfu i warszawiak mógł się cieszyć obronionym tytułem mistrzowskim.