Koszykówka

Legia Warszawa 76-69 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com, legiakosz.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa wygrała 76-69 z Arką Gdynia. "Zieloni Kanonierzy" kontynuują serię zwycięstw we własnej hali - była to szósta wygrana w tym sezonie. Po tym zwycięstwie legioniści mają bilans 6 zwycięstw i dwóch porażek, i awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, z tym że Zastal Zielona Góra ma mniej rozegranych spotkań.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 121 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Oba zespoły zaczęły bardzo obiecująco – szybkie tempo gry mogło się podobać kibicom zgromadzonym bemowskiej hali. Z tej wymiany ciosów lepiej wybrnęli gospodarze, którzy częściej znajdowali otwarte pozycje i co ważne zamieniali je na punkty. Szczególnie aktywny w szeregach legionistów był Jamel Morris, który już po kilku minutach miał na swoim koncie 9 punktów. Równie skuteczny był podkoszowy Grzegorz Kulka, ale świetna dyspozycja wspomnianych zawodników pozwoliła Legii powadzić po pierwszej kwarcie tylko trzema punktami.

Przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego urosła po kilku minutach gry w drugiej kwarcie. Celnie z dystansu trafiali Justin Bibbins, Jamel Morris i Michał Sokołowski, a tablica wyników pokazywała rezultat 31:23 dla stołecznej drużyny. Gdynianie natychmiast zabrali się za odrabianie strat – próbowali Przemysław Żołnierewicz i Bartosz Wołoszyn, ale ofensywa warszawian nie pozwalała na zbyt wiele. Ostatnie minuty pierwszej połowy to słabsza skuteczność gospodarzy. Przez trzy minuty gry Zieloni Kanonierzy nie zdołali powiększyć swojego dorobku, co wykorzystała Asseco Arka. Na półmetku tego interesującego spotkania Legia wygrywała tylko 37:36.

Dużo lepiej legioniści prezentowali się po powrocie z szatni. Dość szybko powiększyli swoje skromne prowadzenie o kolejne pięć „oczek”, ich gra była bardziej uporządkowana niż miało to miejsce w końcówce drugiej kwarty. Po celnych rzutach wolnych Michała Sokołowskiego było 48:38 dla gospodarzy. Gdynianie byli w odwrocie, na swoim koncie mieli zalewie cztery punkty zdobyte w trzeciej kwarcie z czego dwa z nich to efekt celnych rzutów wolnych. Legia szła za ciosem, efektowny wsad zaliczył Earl Watson, a odważnie pod kosz wbiegł Jakub Karolak. Chwilę później za trzy punkty trafił Grzegorz Kamiński i miejscowi kibice mogli cieszyć się z prowadzenia swoich ulubieńców 56:42.

Ostatnia kwarta meczu to oczywiście liczne próby gdynian mające na celu odrobienie strat do rywali. Zza łuku trafił Filip Dylewicz, a z linii rzutów wolnych nie pomylił się Igor Wadowski. Trener Wojciech Kamiński błyskawicznie poprosił o przerwę na żądanie, co wprowadziło więcej spokoju w szeregach jego zespołu. Wskazówki szkoleniowca okazały się pomocne – udanymi akcjami popisał się po raz kolejny Grzegorz Kulka i ponownie legioniści prowadzili różnicą 10 punktów i nie pozwolili rywalom na udany pościg. Hala OSiR Bemowo powoli staje się dla rywali prawdziwą twierdzą nie do zdobycia – koszykarze Legii Warszawa zwyciężyli w niej po raz szósty w bieżącym sezonie, tym razem pokonując Asseco Arkę Gdynia 76:69

Kolejne spotkanie podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają 16 października w Starogardzie Gdańskim. Najbliższy mecz w Warszawie powinien się odbyć 24 października ze Stalą Ostrów... o ile nie zostanie przełożony ze względu na pozytywne wyniki Covid-19 w zespole z Ostrowa Wlkp.

PLK: Legia Warszawa 76-69 Arka Gdynia
Kwarty: 20-17, 17-19, 19-11, 20-22