Koszykówka

Polpharma Starogard Gdański 90-97 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 9. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 97-90 z Polpharmą Starogard Gdański. Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, ale jednocześnie już siódma wygrana w tym sezonie!

Pierwsza część meczu ułożyła się dla Legii znakomicie. Po pięciu minutach "Zieloni Kanonierzy" prowadzili 16-6, a kwartę zakończyli z 15-punktową przewagą. Druga odsłona należała z kolei do gospodarzy, którzy mozolnie odrabiali straty i w pewnym momencie doskoczyli na dwa punkty (31-33), ale do szatni legioniści schodzili prowadząc pięcioma punktami.

Mecz z Polpharmą był ostatnim w barwach Legii dla Michała Sokołowskiego. Trenerzy postanowili jednak, że reprezentant kraju zacznie mecz na ławce rezerwowych. Na parkiecie pojawił się dopiero w trzeciej kwarcie i szybko zanotował cztery asysty. Po przerwie obie skutecznie rzucały obie drużyny przez co trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 27-23 dla Legii i w sumie 9-punktowym prowadzeniem.

W ostatnią część spotkania lepiej weszl podopieczni Kamińskiego, którzy odskoczyli na 12 punktów, ale Polpharma bardzo szybko doskoczyła na 4 oczka (70-74). Pięć minut przed końcową syreną do ataku znów ruszyli legioniści i po trafieniach za trzy punkty Morrisa, Sokołowskiego i Karolaka (dwa) ponownie zwiększyli przewagę do 12 punktów (76-88) i nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w sobotę, 24 października o godzinie 17:35 ze Stalą Ostrów Wielkopolski - ten mecz rozegrany zostanie w hali na Bemowie.

PLK: Polpharma Starogard Gdański 90-97 Legia Warszawa
Kwarty: 10-25, 24-14, 23-27, 33-31