Futsal

Legia Warszawa 4-0 Futsal Oborniki

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki I ligi futsalu Legia Warszawa wygrała 4-0 z zespołem Futsal Oborniki. Jest to piąte zwycięstwo legionistów w tym sezonie i pierwsza porażka drużyny z Obornik. Dzięki wygranej Legia umocniła się na pozycji lidera w tabeli. Mecz był bardzo wyrównany - przez długi czas goście szczelnie blokowali dostęp do swojej bramki, ale w 26. minucie sposób na bramkarza znalazł Mateusz Gliński. W 33. minucie na 2-0 podwyższył ładnym strzałem z połowy boiska (po dograniu piłki z autu przez Kamila Wąchockiego), Grzegorz Och.

W samej końcówce, gdy rywale wycofali bramkarza i próbowali zdobyć kontaktową bramkę, legionistom udało się przełamać ich napór i zdobyć dwie kolejne bramki. Kolejne świetne spotkanie w bramce Legii rozegrał Tomasz Warszawski.

Następny mecz "Wojskowi" rozegrają w piątek, 23 października o godzinie 21 na wyjeździe w Białymstoku.

I liga: Legia Warszawa 4-0 (0-0) Futsal Oborniki
1-0 - 25:22 Mateusz Gliński (bez asysty)
2-0 - 32:15 Grzegorz Och (as. Kamil Wąchocki)
3-0 - 39:30 Grzegorz Och (as. Mateusz Gliński)
4-0 - 39:41 Mateusz Gliński (bez asysty)

Legia: Tomasz Warszawski - Mateusz Gliński, Krzysztof Jarosz, Adam Grzyb, Mariusz Milewski (k) oraz Paweł Wysocki (br, nie grał), Paweł Tarnowski, Bartłomiej Świniarski, Grzegorz Och, Kamil Wąchocki, Michał Zalewski.
trener: Paweł Juchniewicz

Oborniki: Daniel Szepczyński - Bartosz Banasik, Jakub Krzyżanowski, Mikołaj Orczykowski, Marcin Marcinkowski oraz Michał Mielniczek (br), Szymon Piasek, Mariusz Sawicki, Piotr Kubiak, Szymon Turatowski, Jacek Sander (k), Przemysław Michalski.
trener: Mikołaj Wicberger

żółte kartki: Adam Grzyb i Paweł Tarnowski (Legia) oraz Mikołaj Orczykowski i Mariusz Sawicki (Futsal Oborniki)

Sędziowie: Damian Grabowski (główny), Monika Czudzinowicz (asystent), Kajetan Witkiewicz (stolikowy)