CLJ: Legia 4-0 Korona 02/3 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze sobotnie

Juniorzy starsi Legii pokonali 4-0 Koronę Kielce, po golach Kamińskiego (dwa), Czajkowskiego i Janaszka. Legia - z 2 meczami zaległymi - zajmuje 6. miejsce tabeli CLJ U18. W CLJ U17, grająca w mocno odmłodzonym składzie Legia zremisowała 3-3 z GKS w Bełchatowie i nie wykorzystała wpadek czołowej dwójki. Legia U14 rozegrała ciekawe spotkanie towarzyskie z AP Żuri Olsztyn U15. Po toczonej w szybkim tempie wymianie ciosów padł rezultat 2-3 dla gości.

CLJ U18: Legia Warszawa 4-0 (1-0) Korona Kielce 02/3
1-0 41 min. Wiktor Kamiński (rzut karny po faulu na nim samym)
2-0 55 min. Wiktor Kamiński (as. Kajetan Staniszewski)
3-0 88 min. Jakub Czajkowski (as. Fryderyk Janaszek)
4-0 90+1 min. Fryderyk Janaszek (as. Damian Urban)

Strzały (celne): Legia 16 (7) - Korona 5 (5)

Legia: Maciej Kikolski [04] – Miłosz Pacek, Łukasz Rytelewski, Damian Urban, Patryk Romanowski [04] – Ignacy Dawid, Jerzy Munik (83' Bartosz Ślendak), Ivan Vidosević (61' Michał Kochanowski) – Kajetan Staniszewski (68' Kacper Skwierczyński), Wiktor Kamiński [04](68' Fryderyk Janaszek [04]), Patryk Pierzak (83' Jakub Czajkowski)
Rezerwa: Jan Sobczuk [05](br)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Udany mecz juniorów starszych. Zespół Legii musiał wprawdzie przełamywać dość długo szyki obronne kielczan, którzy raczej nie zapuszczali się do przodu, niezłe okazje mieli jednak po strzałach z 10-12 metrów Ivana Vidoševicia i Kajetana Staniszewskiego. W końcowych minutach I połowy nieco odważniej zaczęli poczynać sobie goście, ale Legia odpowiedziała akcją Kamińskiego, który padając w polu karnym wywalczył "jedenastkę", którą samy wykorzystał.
W drugiej połowie Legia w widoczny sposób rozkręciła się, odbierając piłkę jeszcze wyżej i zupełnie nie dopuszczając koroniarzy pod swoją bramkę. 10 minut po przerwie Staniszewski odebrał piłkę środkowemu obrońcy Korony i wypuścił w uliczkę Kamińskiego, który z zimną krwią podwyższył na 2-0. "Kamyk", młodszy o rok-dwa od większości przeciwników zdobył w tym sezonie już 10 goli i jest liderem tabeli strzelców CLJ U18, choć w poprzednim spotkaniu musiał pauzować. Doskonała okazję stworzył sobie także Patryk Pierzak, ale jego uderzenie w długi róg minęło minimalnie słupek. Goście odpowiedzieli ostatnim zrywem - najpierw piłkę wygarnął Rytelewskiemu Śliwka - ale obrońca Legii szybko odzyskał futbolówkę, zanim napastnik Korony oddał strzał. W 81. minucie goście oddali z kolei pierwsze uderzenie w tej połowie, próbując zaskoczyć Kikolskiego strzałem zamiast spodziewanego dośrodkowania z rzutu wolnego. W końcówce błysnął Fryderyk Janaszek, który pokazał, że rywalizacja o miejsce w składzie jest coraz mocniejsza i siła rażenia ataku dają podstawy do optymizmu. Napastnik z rocznika (podobnie Jak Kamiński) 2004, który kilka dni temu wrócił do gry po kontuzji, najpierw otrzymawszy piłkę od Kochanowskiego poradził sobie z szarżującym środkowym pomocnikiem gości, a następnie wyłożył piłkę na dobieg Jakubowi Czajkowskiemu, który podwyższył na 3-0. W doliczonym czasie gry, po podaniu od Damiana Urbana "Johnny" sam strzelił gola i mógł się o niego pokusić jeszcze raz w ostatniej akcji meczu. Legia rozkręcała się z minuty na minutę i zasłużenie wygrała, choć wbrew pozorom spotkanie nie obfitowało w stuprocentowe okazje.

CLJ U17: GKS Bełchatów 04 3-3 (1-2) Legia U17
0-1 2 min. Dawid Kiedrowicz (as. Patryk Bek)
1-1 8 min. Marcel Żegota
1-2 12 min. Igor Strzałek (as. Dawid Kiedrowicz)
1-3 47 min. Szymon Gaj (głową, as. Igor Strzałek z rogu)
2-3 55 min. Igor Stelmach
3-3 82 min. Dominik Rubajczyk

Legia: Hubert Nowak [06] – Szymon Gaj [05], Ignacy Morawski [05], Jakub Rutkowski, Bartosz Dziemidowicz – Patryk Bek, Oskar Lachowicz [05] (46' Bartosz Mikołajczyk [05]), Igor Strzałek (70' Szymon Grączewski [05]) – Patryk Winiarski, Jordan Majchrzak (46' Maksymilian Stangret [05]), Dawid Kiedrowicz
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Legioniści w meczu w Bełchatowie wystąpili w lekko eksperymentalnym składzie (połowę składu meczowego stanowili zawodnicy z roczników 2005 i 2006, w kilku przypadkach debiutanci na poziomie CLJ). Choć warszawianie szybko objęli prowadzenie, gra nie do końca im się kleiła. Bełchatowianie byli drużyną, a w zespole Legii brakowało zrozumienia, (co zrozumiałe) zgrania, a wolno podejmowane decyzje pozwalały gospodarzom na skuteczną reakcję w wielu sytuacjach. Przy stanie 3-1 dla Legii mogło się wydawać, że sytuacja jest opanowana, jednak nie do końca tak było. Wyrównujący gol na 8 minut przed końcem tylko podkreślił problemy warszawskiej drużyny. GKS Bełchatów pozostaje ostatni w tabeli i dziś utracił choćby teoretyczne szanse na utrzymanie. Z kolei Legia z 23 punktami zajmuje 3. miejsce, ze stratą 3 p. do SMS Łódź i 4 p. do Polonii (oba te zespoły również zremisowały swoje mecze).

Sparing: Legia U14 2-3 (0-1) SMP Żuri Olsztyn U15
0-1 27 min. Piotr Telega (as. Kacper Szymański)
0-2 52 min. Wiktor Szatkowski
0-3 54 min. Jakub Janczuro (po rzucie rożnym)
1-3 67 min. Aleks Płoszka (dobitka strzału Stanisława Gieroby)
2-3 77 min. Michał Reterski (b.a., z dystansu)

Strzały (celne): Legia 24 (12) - AP Żuri 19 (13)

Grano 2x40 minut

Legia: Dawid Ostrowski - Michał Reterski, Leon Ziętek, Dawid Foks, Maciej Jaroszewski, Szymon Chojecki, gracz testowany, Kuba Solecki, Leon Falecki, gracz testowany, gracz testowany, Jan Leszczyński, Maciej Jeleński, Kuba Nawrocki, Michał Korba, Aleks Płoszka, Stanisław Gieroba
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Drużyna U14 rozegrała dziś wartościowy sparing z olsztyńską AP Żuri. Drużyna gości triumfowała w jesiennych rozgrywkach wojewódzkich U15 i niedługo walczyć będzie w barażach o udział w zmaganiach CLJ U15 na wiosnę. Dzisiejszy mecz pokazał, że nie stoi na straconej pozycji. Szybka i zdecydowana gra olsztynian mogła się podobać, a kilkakrotnie Legię ratował w bramce Dawid Ostrowski - wychowanek olsztyńskiej drużyny. Legia również jednak grała swoje i po akcjach Kuby Soleckiego czy Szymona Chojeckiego była bardzo blisko zdobycia gola. To jednak udało się jeszcze przed przerwą gościom. Drugą odsłonę (w przerwie i zaraz potem doszło do 6 zmian) legioniści zaczęli z większym impetem i parokrotnie oddali strzały - najgroźniejszy z nich, Michała Korby, golkiper olsztynian zbił na poprzeczkę. Gdy wydawało się, że wyrównanie jest blisko, na 2-0 podwyższył Wiktor Szatkowski. Podłamani legioniści szybko stracili kolejnego gola. W ostatnich 20 minutach meczu decydowanie jednak podnieśli się i przyspieszyli grę, To dała efekt w postaci gola - uderzenie Staszka Gieroby po interwencji bramkarza wylądowało na poprzeczce, ale dobitka Aleksa Płoszki była już skuteczna. Uderzeniem w poprzeczkę odpowiedzieli też goście. Ostatnie minuty to przewaga Legii - próbowali Płoszka, Jan Leszczyński, aż na 3 minuty przed końcem pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Michał Reterski. Na stworzenie kolejnych okazji zabrakło już czasu. Gra z mocnym starszym rywalem mogła jednak się podobać, podobnie jak wysokie tempo gry. Partnerskiemu klubowi Legii życzymy natomiast powodzenia w barażach.