Legia - FC 10 Zgierz - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 5-4 FC 10 Zgierz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 9. kolejki I ligi futsalu rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała z FC 10 Zgierz 5-4. Było to spotkanie lidera z wiceliderem tabeli. Po dziewięciu seriach gier legioniści mają na swoim koncie 8 zwycięstw i 1 porażkę.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Legii 1-0. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy. Najpierw Legioniści w 15 sekund zdobyli dwie bramki i zrobiło się 3-0, ale kilkadziesiąt sekund później goście złapali kontakt po dwóch szybkich trafieniach.

W piątej minucie drugiej połowy FC 10 Zgierz doprowadził do wyrównania. Legioniści ruszyli do ataku i efektem był gol na 4-3 w 28. minucie spotkania. Niestety rywale odpowiedzieli już 28 sekund później. W 32. minucie "Wojskowi" wyprowadzili szybką kontrę i ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, choć obu ekipom nie brakowało okazji do zdobycia kolejnych bramek.

Kolejne spotkanie podopiecznych Pawła Juchniewicza odbędzie się w niedzielę, 22 listopada. Mecz z TAF Toruń rozegrany zostanie na wyjeździe, a początek zaplanowano na godzinę 15:00.

I liga: Legia Warszawa 5-4 (3-2) FC 10 Zgierz
1-0 - 3:22 Tarnowski
2-0 - 17:17 Milewski
3-0 - 17:58 Tarnowski
3-1 - 18:13 Błaszczyk
3-2 - 18:26 Błaszczyk
3-3 - 24:49 Werner
4-3 - 28:00 Gliński