Podsumowanie weekendu 21-22 listopada

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W miniony weekend (21-22.11.) w Krakowie wygrali podopieczni Czesława Michniewicza. Reszta legijnych ekip również zaprezentowała wysoki poziom, do pełnego szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa futsalistów.

Piłka nożna

III liga: Legia II Warszawa 5-0 (1-0) Huragan Morąg
1-0 - 31' Kamil Kurowski (as. Mateusz Cholewiak)
2-0 - 50' Patryk Pierzak (as. Kacper Kostorz)
3-0 - 63' Kacper Kostorz (as. Jakub Kisiel)
4-0 - 70' Mikołaj Kwietniewski (karny)
5-0 - 74' Kacper Kostorz (as. Mikołaj Kwietniewski)

Po porażce w ostatniej kolejce z polonistami legioniści zmierzyli się z Huraganem Morąg. W pierwszej połowie obejrzeliśmy tylko jedno trafienie Kamila Kurowskiego, który strzałem pod poprzeczkę zapewnił warszawiakom prowadzenie. Druga część spotkania obfitowała w aż cztery gole "Wojskowych". Była to deklasacja ekipy z województwa warmińsko-mazurskiego. Rezerwy zajmują aktualnie 7. miejsce w ligowej tabeli, jednak do trzeciej Polonii Warszawa tracą zaledwie trzy oczka. W najbliższą sobotę o godzinie 13 zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.

- Więcej info
- Fotoreportaż

Koszykówka

PLK: Legia Warszawa 95-85 GTK Gliwice
Kwarty: 19-18, 20-22, 34-25, 22-20

"Zieloni Kanonierzy" wrócili na zwycięską ścieżkę i pomimo niewielkiej straty do rywala po pierwszej połowie, ograli gliwiczan. W drugiej części meczu warszawiacy pokazali swoją siłę, a ponownie na parkiecie brylował Justin Bibbins, który zdobył 23 punkty, o jeden mniej rzucił Jamel Morris. Było to jedenaste zwycięstwo drużyny Wojciecha Kamińskiego w tym sezonie, która wróciła na pozycję lidera. Następne spotkanie legioniści rozegrają 6 grudnia, a ich rywalem będzie King Szczecin.

5-1 Jakub Wiśniewski

Niestety legioniści polegli w Toruniu po słabym meczu. Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0, jednak po zmianie stron "rozwiązali worek z golami". Jedyną bramkę dla warszawiaków zdobył Bartłomiej Świniarski. Była to druga porażka futsalistów w tym sezonie, jednak wciąż są liderem swojej grupy. Drugi w tabeli AZS UG Gdańsk ma o pięć punktów mniej, jednak również jedno zaległe spotkanie. W najbliższą niedzielę o godzinie 15 podopieczni Pawła Juchniewicza pojadą do Mosiny, aby zagrać z miejscowym Orlikiem.

Siatkówka

II liga: Legia Warszawa 3-0 UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki
Sety: 25-18, 25-18, 25-20

W spotkaniu 8. kolejki legioniści pewnie ograli ekipę z Grodziska Mazowieckiego. Kolejne zwycięstwo warszawskich siatkarzy umocniło ich na pozycji lidera. W niedzielę o 18 Legia zmierzy się z UKS Centrum Augustów.