Wojciech Kamiński - fot. Michał Wyszyński

Koszykówka

King Szczecin 60-70 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w Stargardzie Legia Warszawa wygrała 70-60 z Kingiem Szczecin. W połowie sezonu zasadniczego legioniści są wiceliderem z dorobkiem 12 zwycięstw i tylko 3 porażek. Lepszy jest jedynie Zastal Zielona Góra (13 wygranych, 1 przegrana).

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć bezpiecznej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem szczecinian (20-18). Na początku drugiej King odskoczył na 6 punktów, ale legioniści szybko odrobili straty i sami wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Po dwudziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 37-36 dla Kinga.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Wojciecha Kamińskiego, którzy w 5 minut osiągnęli pięciopunktową przewagę (46-41) i utrzymali ją do końcowej syreny tej partii. Ostatnie 10 minut przebiegło pod kontrolą legionistów, którzy ostatecznie pokonali gospodarzy dziesięcioma punktami.

W zespole gości od początku wystąpił pozyskany trzy dni wcześniej ze Startu Lublin Lester Medford Jr i zaprezentował się z dobrej strony notując 16 punktów i 7 zbiórek. Najwięcej punktów zdobył Nikolas Neal - 20. W naszym zespole zabrakło kontuzjowanych Earla Watsona i Mariusza Konopatzkiego. Po raz pierwszy po paru tygodniach przerwy zagrał kapitan Legii, Jakub Karolak. Z kolei na ławce, Wojciechowi Kamińskiemu pomagał jako asystent - pod nieobecność z powodu choroby Marka Zapałowskiego - Krzysztof Szablowski, pierwszy trener drugoligowych rezerw i drużyny U-19 Legii.

Kolejne spotkanie "Zieloni Kanonierzy" rozegrają za tydzień w niedzielę o godzinie 19:30 w Radomiu.

PLK: King Szczecin 60-70 Legia Warszawa
Kwarty: 20-18, 17-18, 11-17, 12-17