Windsurfing

Brąz Klepackiej na ME RS:X

Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal na ostatnich w historii windsurfingowych Mistrzostwach Europy w klasie RS:X, które dziś zakończyły się w portugalskiej Vilamourze. Legionistka po czterech dniach Mistrzostw i trzech dniach wyścigów (wczoraj nie doszedł do skutku żadnej z nich), plasowała się na miejscu trzecim. Ostatni, podwójnie punktowany wyścig, tzw. medal race ukończyła na miejscu szóstym, ale wynik ten wystarczył do zdobycia brązowego medalu.

Legionistka poszczególne wyścigi kończyła na miejscach 7, 2, 2, 5, 7, 3, 5, (32), 1. Klepacka ma zapewniony start w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w klasie RS:X - ostatnich w tej właśnie klasie.

"W wyścigu medalowym panowały trudne warunki. Bardzo dobrze wystartowałam, płynęłam na trzeciej pozycji, ale okazało się, że wiatr przyszedł z drugiej strony i w drugiej części wyścigu musiałam już odrabiać straty. Udało się, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej. To jest jednak sport. Myślę, że jestem na dobrej drodze do medalu na igrzyskach w Tokio" - powiedziała Klepacka.