Legia U11 - UKS Varsovia U12 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze czwartkowe

Swoje mecze sparingowe rozegrały przy Łazienkowskiej dwa zespoły Legii, prezentując się z bardzo dobrej strony. Trampkarze młodsi wygrali 3-1 z rówieśnikami z Varsovii. Oba zespoły zaprezentowały szybki i zdecydowany futbol. Legia U11 rozegrała swój pierwszy sparing w 9-osobowych składach, a przeciwnikiem była Varsovia U12. Legioniści po raz pierwszy grali na spalone i na większym boisku, ale prezentowali się jak rutyniarze.

W niedzielę legioniści z rocznika 2010 zagrają kolejny mecz w 9-osobowych składach. Rywalem znowu będzie Varsovia, ale tym razem będzie to drużyna U11, z którą podopieczni trenerów Majewskiego i Legierskiego nieraz toczyli zacięte boje.

Sparing: Legia U14 3-1 (3-0) UKS Varsovia U14 ('07)
1-0 28 min. Konrad Kraska (dobitka własnego strzału z rzutu karnego)
2-0 32 min. Stanisław Gieroba (as. Maciej Jeleński)
3-0 36 min. Aleks Płoszka (as. Konrad Kraska)
3-1 78 min. gol samobójczy po strzale Mateusza Jeleńskiego

Strzały (celne): Legia 19 (12) - Varsovia 13 (7)

Legia: Dawid Ostrowski - Dawid Foks, Leon Ziętek, Jan Leszczyński, Sebastian Baranowski, Aleks Płoszka, Kuba Solecki, Leon Falecki, Maciej Jeleński, Konrad Kraska, Stanisław Gieroba, Mateusz Różański, Kuba Nawrocki, Michał Reterski, Szymon Chojecki, Maciej Jaroszewski
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Udany sparing legionistów, którzy zagrali ze swoim ligowym rywalem zajmującym na koniec rundy II miejsce w mazowieckiej ekstralidze. Już w pierwszych minutach oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej okazji, jednak w kolejnych fazach gry i Varsovia, i Legia skutecznie neutralizowały swoje działania ofensywne. Legia najlepszy okres gry pod koniec I polowy udokumentowała trzema, zdobytymi szybko jedna po drugiej bramkami. W drugiej połowie mecz był zacięty i w samej końcówce goście zdołali zdobyć, w gruncie rzeczy zasłużonego, gola honorowego.

Sparing: Legia U11 - UKS Varsovia U12 ('09)

Legia: Franciszek Golański - Oliwier Pruszyński, Dawid Rodak, Igor Brzozowski, Mateusz Pawłowski, Oskar Putrzyński, Aleksander Badowski, Tymon Płoszka, Antoni Błoński, Wiktor Wach [09], Xawery Eichler, Aleksy Chmielewski, Filip Hołowiński
Drużynę w dniu dzisiejszym prowadzili: MAteusz Majewski i Łukasz Listwan