Podsumowanie weekendu: 5-6 grudnia

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

To był udany weekend dla legijnej rodziny. Piłkarze wygrali z Lechią Gdańsk i wrócili na fotel lidera, a zawodnikom z pozostałych sekcji poszło równie dobrze!

Koszykówka

PLK: King Szczecin 60-70 Legia Warszawa
Kwarty: 20-18, 17-18, 11-17, 12-17

Legioniści na zakończenie rundy wygrali w Stargardzie z Kingiem Szczecin przewagą dziesięciu punktów. Po pierwszej połowie jedynym oczkiem prowadziła ekipa gospodarzy, jednak następnie to legioniści pokazali na co ich stać. Najwięcej punktów, bo aż 16 rzucił Lester Medford Jr, który Legię zasilił kilka dni temu. Były koszykarz m.in. Startu Lublin ma zastąpić Justina Bibbinsa. "Zieloni Kanonierzy" rundę kończą na pozycji wicelidera z dorobkiem 12 zwycięstw i tylko 3 porażek. Lepszy jest jedynie Zastal Zielona Góra (13 wygranych, 1 przegrana). Już w najbliższą niedzielę warszawiacy zagrają w Radomiu.

- Więcej info

Futsal

I liga: Victoria Sulejówek 6-10 (1-5) Legia Warszawa
Gole dla Legii: Tarnowski 3, Milewski 2, Smoczyński 2, Gliński, Och, Zalewski

Legioniści po serii dwóch porażek wygrali na wyjeździe z Victorią Sulejówek. "Wojskowi" po pierwszej połowie prowadzili 5-1. Aktualnie legioniści zajmują 2. miejsce w tabeli i tracą punkt do AZS-u UG Gdańsk. Warszawiacy w najbliższą niedzielę zmierzą się z Widzewem Łódź.

Siatkówka

II liga: AZS UWM Olsztyn 0-3 Legia Warszawa
Sety: 17-25, 24-26, 20-25

Siatkarze się nie zatrzymują! Ponownie wygrywają pewnie 3-0, tym razem z AZS-em UWM Olsztyn. Niezmiennie prowadzą w tabeli. W najbliższą sobotę legioniści zmierzą się w Warszawie z SMS-em PZPS II Spała.