Koszykówka

Polski Cukier Toruń 94-102 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w Toruniu Legia Warszawa wygrała 102-94 z Polskim Cukrem. Jest to trzynaste zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego w obecnym sezonie. Legioniści utrzymują 2. lokatę w tabeli ligowej.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, ale jeszcze przed końcem pierwszej kwarty legioniści doprowadzili do remisu 22-22. W drugiej odsłonie role się odwróciły - to goście odskoczyli w pewnym momencie na 6 oczek, ale torunianie ich dogonili. Na przerwę Legia schodziła prowadząc jednym punktem (50-49).

Trzecia część meczu przebiegłą zdecydowanie pod dyktando legionistów, którzy z każdą minutą powiększali przewagę - w pewnym momencie wynosiła ona aż 15 punktów, ale przed decydującymi dziesięcioma minutami stopniała do 10 oczek. Warszawianie przez 5 minut kontrolowali przebieg meczu i gdy wydawało się, że nic już się nie może zmienić, Twarde Pierniki doskoczyły na 6 oczek pół minuty przed końcem, ale Medford wykonał celne rzuty osobiste i wybił rywalom z głowy marzenia o wygranej.

Kolejny mecz "Zieloni Kanonierzy" rozegrają 1 stycznia o godzinie 17:30 we własnej hali z Zastalem Zielona Góra.

PLK: Polski Cukier Toruń 94-102 Legia Warszawa
Kwarty: 22-22, 27-28, 17-26, 28-26