Legia 3-2 Metro - fot. Hugollek / Legionisci.com

Siatkówka

Legia Warszawa 3-2 Metro Warszawa

Hugollek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 13. kolejki II ligi siatkówki Legia Warszawa wygrała 3-2 z Metrem Warszawa. W pierwszym secie lepsi okazali się goście, ale kolejne dwie partie legioniści rozstrzygnęli na swoją korzyść. Najbardziej zacięty był jednak czwarty set, w który Metro wygrało 38-36. O zwycięstwie decydował więc tie-break, w którym "Wojskowi" zwyciężyli 15-10. Legia pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak od pierwszych piłek uwidoczniła się minimalna przewaga „Wojskowych”. Legia imponowała skutecznością i spokojem w ataku, przez co pierwszą partię, podopieczni Mateusza Mielnika wygrali 25-20.

Podrażnieni takim obrotem sprawy goście, wyszli bardzo mocno zmotywowani na boisko w secie nr 2. Konsekwentna gra w ataku oraz spokój w wykorzystywaniu piłek sytuacyjnych dały sporo pewności siebie drużynie Metra, która ostatecznie wygrała tego seta 25-22.

Od początku trzeciego seta widać było bardzo dużą mobilizację siatkarzy Legii Warszawa. „Wojskowi” ze zdwojoną energią przystąpili do gry i to ten set w ich wykonaniu był najbardziej widowiskowy. Metro nie miało argumentów na świetnie dysponowanych w tym fragmencie meczu gospodarzy. Wynik seta – 25-18 dla Legii.

Jeżeli kibicom Legii wydawało się, że po dość gładko wygranej trzeciej partii, czwarty set będzie postawieniem „kropki nad i”, srogo się zawiedli. Czwarta partia to najbardziej wyrównany set, który rozegrano w tym sezonie w hali przy ul. Niegocińskiej 2a. Od stanu 24-23 dla gości oba zespoły na przemian miały albo piłki meczowe, albo setowe. Ostatecznie 38:36 dla Metra i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

To trzeci z rzędu tie-break podopiecznych Mateusza Mielnika, którzy urastają do rangi ekspertów w rozstrzyganiu decydujących partii. Nie inaczej było tym razem. Pewna, konsekwentna gra od samego początku dała kilkupunktową przewagę, którą udało się dowieźć do samego końca. Trzynaste zwycięstwo w sezonie stało się faktem!

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają za tydzień w Białymstoku.

II liga: Legia Warszawa 3-2 Metro Warszawa
Sety: 25-20, 22-25, 25-18, 36-38, 15-10