Lionnel Negou - fot. Raffi / Legionisci.com

Rezerwy

Sparing: Legia II Warszawa 4-3 ŁKS II Łódź

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej rozegranym w Legia Training Center rezerwy Legii Warszawa wygrały 4-3 z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Choć pierwszą doskonałą okazję stworzyli sobie po stałym fragmencie gry łodzianie, już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie po wrzutce Mikołaja Kwietniewskiego i trafieniu Lionnela Negou. W 11. minucie piłkę odebrał golkiperowi Wiktor Kamiński i wycofał ją na 12. metr, a na 2-0 podwyższył Patryk Pierzak. W 30. minucie ponownie piłkę do siatki skierował Negou, po wrzutce z lewej strony testowanego (na lewej pomocy i lewej obronie)gracza ROW Rybnik, Jarosława Baranskiego. Tuż przed przerwą ŁKS zdobył bramkę z rzutu wolnego, po pięknym uderzeniu Oskara Koprowskiego. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podwyższyć mógł Kamiński, ale nie zdołał wykorzystać dość dogodnej okazji. Legioniści prowadzili i kontrolowali grę. Mecz toczony był w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i porywistym wietrze.

Druga połowa nie wyglądała już niestety tak dobrze. Spadło tempo akcji, a goście (prezentujący poziom pozwalający im poważnie myśleć o awansie do III ligi latem) poczynali sobie coraz śmielej, stwarzając sobie dogodne okazje w 50. i 56. minucie. W 59. minucie katastrofalny błąd popełnił jeden z naszych obrońców, który wycofał "na pamięć" do Jakuba Kowyni nie widząc, że po drodze stoi Adrian Czypicki z ŁKS. Gracz gości nie zmarnował prezentu i goście uzyskali kontaktowego gola. Odpowiedzieć próbował Kamiński, jednak jego uderzenie zostało obronione i skończyło się na rzucie rożnym. W 65. minucie na bosko powróciło trzech graczy wyjściowej jedenastki, co okazało się istotne w końcowej fazie meczu, zrazu jednak ełkaesiacy (70 minut w ich szeregach rozegrał były legionista, środkowy obrońca z rocznika 2001 Mieszko Lorenc) byli wciąż w ofensywie. W 83. minucie goście doprowadzili do wyrównania po rozegraniu po ziemi rzutu wolnego z prawej strony, którego nikt z graczy Legii II nie przeciął, choć nie miało prawa dojść do celu. W końcówce legioniści rzucili się do ataku i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę za sprawą Patryka Pierzaka, który wykorzystał odbiór i podanie Kamila Kurowskiego. Ten sam gracz mógł w doliczonym czasie gry wpisać się po raz kolejny na listę strzelców po prostopadłym podaniu od solidnie spisującego się Barańskiego, jednak minimalnie spudłował. Pochwały należą się legionistom zza pierwszą i końcówkę drugiej połowy, jednak większość drugiej odsłony była dość ciężka do oglądania. Należy pamiętać, że w lidze "dwójka" występować będzie zapewne wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy pojechali na obóz do Dubaju z pierwszą drużyną.

Sparing: Legia II Warszawa 4-3 (3-1) ŁKS II Łódź
1-0 - 3' Lionnel Negou (as. Mikołaj Kwietniewski)
2-0 - 11' Patryk Pierzak (as. Wiktor Kamiński)
3-0 - 30' Lionnel Negou (as. Jarosław Baranśkyj)
3-1 - 44' Oskar Koprowski (rzut wolny)
3-2 - 59' Adrian Czypicki
3-3 - 83' Dariusz Gmosiński
4-3 - 89' Patryk Pierzak (as. Kamil Kurowski)

Legia II: Jakub Kowynia - Oskar Wojtysiak (46' Piotr Cichocki), Radosław Pruchnik, Ińaki Astiz (65' Kamil Kurowski), Patryk Konik - Lionnel Negou (65' Mikołaj Kwietniewski), Kamil Kurowski (46' Radosław Cielemęcki), Mikołaj Kwietniewski (46' Kacper Gościniarek), Patryk Pierzak (46' Dawid Barnowski), Jarosław Baranśkyj - Wiktor Kamiński (65' Patryk Pierzak)